[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Toš jak to teda bylo přes ten víkend

Tak jsem se konečně dostal k takové malé aktualitce. Konečně únava trochu opadla a tak vzhůru do toho! V pátek jsme se "sčuchli" opět ve Vyškově. Tentokráte se vyjíždělo na pravé poledne, takže přesně ve 12:30 jsme to odrazili. Naložit aparát do dodávky (jak jistě víte z minulé aktuality, vyhrál jsem konkurz a jakožto nakladač jsem měl možnost strávit s Dark Gamballe víkend) a hurá na Prahu... teda ... sakra... na Spálené Poříčí. V Brně jsme ještě přiložili Robotoma, Majkla a.... teď si nemůžu vzpomenout na jeho jméno, no to je pěkné... on teda často nejezdívá s Darkama, ale občas jede. Jak se jen... jooooo, vlastně už vím: JayKay to byl. Ano, tak toho jsem taky naložili. Tak a už jedeme v plné sestavě, najíždíme na dálnici a hned zastavujeme na benzínce.

Na benzínku to byla opravdu dlouhá cesta. To jsem Vám vlastně ještě neřekl, že řídil Spajsi. BOHUŽEL! Již na první zastávce někteří z nás prodýchávali ten asi čtyřkilometrový úsek... byl jsem mezi nimi. Ale jinak dobrý. To nás čekalo ještě asi dalších cca 300km! Na první zastávce jsem neriskoval a místo bagety jsem se nadopoval nikotinem. Snad mě to na dalších 20km vydrží - do další benzínky. Vydrželo... a tak to pokračovalo až do Spáleného Poříčí. Bilance: krabička cigaret byla v háji, jídlo a pití v průběhu cesty jsem raději neriskoval. Co kdyby náhodou.... ale nakonec jsme všichni ve zdraví cestu přežili. My, co jsme seděli na zadním sedadle, jsme v průběhu sepsali petici za odvolání stávajícího řidiče Spajsiho. Parlamentní výbor na předních sedadlech ji ovšem ignoroval. A to dokonce dvakrát. Ale k tomu se ještě dostaneme...

Ve Spáleném Poříčí už jely všechny tři scény na plné obrátky. Na hlavní scéně, kde měli odehrát svůj set i Dark Gamballe, akorát dohrála kapela Horkýže Slíže a v zákulisí se chystali Flood. No nedalo mě to a šel jsem za FOH pult a Flood jsem nakonec nazvučil. Ještě před tím ovšem jsem hodil parádní salto na nájezdní plošině v backstage. Rána to byla asi ukrutná, bo pořadatelé začali křičet: "Ještě ne! Ještě ne! Dělobuchy a ohňostroj až zítra na WASP!" Můj úvod byl prostě dokonalý, zpěvák a kytarista z Horkýže Slíže mě dokonce navrhl anganžmá při jejich vystoupení. Ale nakonec jsem se vyšplhal po rampě na pódium. Klouzalo to jak svi.., ale zvládl jsem to. Až na pódiu jsem teda uviděl ty schody, kudy všichni chodí... blbec...

Po nazvučení Flood odehrál svůj set, zahráli dobře kluci, jen mě pořád "neštymoval" ten výkon Line Array systému L'Acoustic. Podle mě tam bylo dobrých 120 až 160kW, ale měl jsem pocit, že to hraje tak na 50kW. No uvidíme na Darky. Hned po Flood se začali štelovat oni. Na pódiu jsem si pohlídal umístění mikrofonů na kytarách a bicích (pódiový technici byli velmi ochotní - díky moc!) a dal se do zvučení. Na indikátory jsem se nedíval, snažil jsem se dostat z toho systému maximum výkonu. Na "budíky" jsem se podíval až u druhé skladby. Zůstal jsem trochu jakože opařený.... mix ukazoval +20dB master out! Zvuk ale nějak pořád tomuto výstupu neodpovídal. Na tento systém jsem už párkrát zvučil, ale procesory již při +6dB dávají jasně najevo, že to není dobré. Zde s limiterama procesorů nehlo ani +20dB! Proč? Nevím. Aspoň byl zvuk "decentní" a podle reportu nebyl asi nakonec špatný. Kluci odehráli parádně, na velkém pódiu vypadali jak Igráčci :-).

Po skončení Darkovského setu jsem zašel do zákulisí naložit dodávku ( :-) ) a honem mrknout na ostatní stage. Druhá stage hrála výborně! Třetí stage plechově (hned jsem psal Vlasovi na co si mají dávat se SDOS bacha). Mezi návštěvníky jsem potkal Bilose (kapela Malignant Tumour), doporučil mě vynikající párek v rohlíku. Seznámil jsem se s Tie (vepmajstrem Darkovských stránek), dal kofolu s "dvoma rumama" a pomalu jsme se začali chystat k odjezdu do Vyškova. Posléze jsem zjistil, že do té kofoly měli přijít rumy aspoň čtyři.... zpět opět řídil Spajsi. Nechtěl zastavovat na benzínkách a když už zastavil, tak to opravdu stálo za TO! Ale přežili jsme. Ve Vyškově jsem svoji hlavu ale nakonec složil u Spajsiho, čímž si vynuloval záporné body za jízdu a za dvě ranní kávy a bábovku mu dokonce nějaké i do plusu přibyly. Díky Jitko a Spajsi za nocleh a pozdravujte Boogie (to je Spajsiho pes, původně chtěl prý Mesu, ale jak já říkám, co není, může být).

Na oběd jsme vyrazili do místní restaurace s Robotomem, Majklem a samotným velkým DeSedem. Toš dobré to bylo. Aj kafé sme měli.... Odpoledne jsem si užil i pár minut slávy. Opravdu jsem začal chápat, jak může být sláva naprd... celé odpoledne jsem byl v obežení jedné fanynky. Jmenovala se Indie. Ze začátku mě to až tak nevadilo, to se přiznám, ale asi po hodině jsem jí měl už opravdu dost. Vysvobodil mě až příjezd Gothyše, který zavelel: "Jedeme!". A tak jsme jeli, směr Třinec, kde na B scéně měli Darci vystupovat.

Cesta byla výborná, vyjímečně s náma jel i JayKay (zase), byly i benzínky.. pohoda! Na místo jsme dorazili včas. B scéna byla ozvučena výborným systémem Adamson, výkon, efekty - všechno bylo k dispozici, měl jsem z toho dobrý pocit. Majitel sice říkal max do +10dB a nesmí blikat žlutá LED na indikátoru, ale pak se sám přiznal, že se mu ta hudba Darků líbí, že můžu i do žlutého pole :-)))) Tak jedna žlutá přece jen problikávala.

Po odehrání Darkovského setu jsem opět šel naložit dodávku.... ne, kecám. Tentokráte jsem chtěl pomoci, ale kluci nechtěli. Prý to nosím moc pomalu, či co... tak jsem se vydal po areálu, podívat se na hlavní podium, potkal jsem Zdanála Pradlovského (bicí Shaark, Master, Urschullum a nyní Kreyson), Jiřího Šperlu, Piškota, Krajíce z Deaf 99, poslech si chvilku vystoupení No Name, prostě pohoda. Odpoledne jsem strávil ve společnosti přátel Denisy a Marka a čekal na vystoupení kapely Egotrip, kterou jsem měl zvučit taky na A scéně.

Na "Áčku" byl nainstalovaný stejný systém jako na Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí, ale v Třinci to bylo o něčem jiném. Tlak zvuku při +0dB zde vyvolával pocit zvracení (mělo to fakt výkon). Martin Duda (majitel aparatury) se opravdu s výkonem „nesere“ a pouští do systému všechno. Paráda. A tak to má být. Už se těším na Masters Of Rock, kde bude tento systém i s Martinem. U Egtripu musím veřejně pochválit bubeníka Martina (jinak ještě bubeník kapely Plexis). Se smyčkami z podkladů se vyrovnával na výbornou!

V neděli dopoledne jsem se vyskytl v hotelu na snídani, a koho tam hned nepotkám! Zdenál Pradlovský! Tak jsme poseděli, pokecali, do debaty se připojil i Laďa Křížek. Tímto děkuji Jiřímu Fojtíkovi (Egotrip), že jsem mohl nahlédnout do zákulisí a za cestu domů.
Byl to náročný víkend, ale užil jsem si kopu srandy, posbíral nespočetné množství zkušeností a setkal se s lidmi, které mám rád a rád je vždycky vidím. Kapele Dark Gamballe děkuji nejvíc, bez nich by takový víkend nikdy neproběhl, přeji jim ať jim v pátek vyjde počasí při natáčení Live DVD a do budoucna hodně vydařených koncertů!

Fotky z tohoto víkendu najdete na této adrese.

Komentáře

[1] 03.07.2007 [13:16] JayKay
noo tak nevim co bych k tomu napsal...asi rači nic...anebo jo...toš pěkné to bylo!!!:)
[2] 03.07.2007 [14:10] Denisa <Denisa.Rez(zavinac)seznam.cz>
Dekuju Staniku za fajn odpoledne a vecer, za bundu i to ostatni. Moc zdravim kluky z Darku i Egotrip a doufam, ze se zas brzo uvidime:-)
[3] 04.07.2007 [08:44] sakim
ale nakonec jsme se nedozvedeli co delal jay kay, kdyz ani jednou (jako vzdy) nejel s dg!?
[4] 05.07.2007 [22:18] spajsi
Ahoj Staniku. Tak takhle me pomluvit na verejnosti!!!! Ja ridi opatrne jen ty jsi se furt trepal. Asi nejsi zodolnen!!!:-)))) Priste pojedu jako snek. Jsi nespokojena Standa ale ja te i tak mam rad :-))). Kdyby neco tak vis jak...
Komentovat tento článek