[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Šopa kolo štamprla 2015

Přátelé, kamarádi!
Rok se s rockem sešel a my opět vyrazili, tentokráte se přiznám tak trochu inkonginto, na již tradiční cyklovýlet kamarádů a přátel studia Šopa.
Po přečtení minuloročního reportu začátek probíhal úplně opačně. Sám Aládin nám hlásil slibné počasí a bohužel se opět sekl. V sobotu ráno ne a ne přestat pršet. Všichni nahlášení zúčastnění se dostavili přesně a byli nachystáni v 9:00 hod SELČ na startovní čáře. Po dohodě jsme start odložili o hodinku, pak o hodinku a půl a když už jsme doma neměli žádné kafe a lednička byla zcela vyjezena, nezbylo nic jiného než vyrazit mezi kapkami deště směr Slovenská republika. Jak jinak, než kolmo!
Na startu byli přítomni: Jura, František, Rosťa, Radovan, Martin, Milan, Filip a já. Obdivuhodné!
img1301.jpg
 Nadšeni a odhodláni jsem dorazili do Velké nad Veličkou pro Petra, Gábinu a druhého Juru. Z pochopitelných důvodů poslední jmenovaný odřekl sobotní účast. Dal ale do placu fant a bylo mu odpuštěno. Z Velké směr Nová Lhota a první výšlap na "Kubíkáč". Pršelo jak kdyby se nechumelilo, foukal silný vítr, naštěstí do zad. V duchu jsem si popěvoval "cesta je prach a štěrk a udusaná hlína", marně. Cesta byla voda, voda a udusaná voda. Kdyby mě někdo ze zúčastněných poslal na vrchu do p... kelu tak bych se ani moc nedivil. V této fázi výletu sklidili můj druhý obdiv.
20150926_120410.jpg
 Překročili jsme nelegálně státní hranici a řítili se z kopce na Starú Turú na oběd do Irish PUBu. Restauraci jsem osobně otestoval již na pokusném tripu. Z mé strany, a nejen z mé, naprostá spokojenost! Jídlo, pití, obsluha a hlavně spousta prostoru na rozprostření kompletně mokrého ošacení.
img1302.jpg
Po obědě jsme dali hlavy dohromady a přemýšleli co s načatým výletem. O všem nakonec rozhodlo počasí, já jsem to cítil celou dobu v kostech, že přestane pršet. Tak směr Hrachoviště. Tam proběhlo poprvé demokratické hlasování - být či nebýt. Vyhrálo nebýt a jeli jsme umřít na Čachtický hrad. Někdo zkratkou, jiní krásnou cestou podél potoka do Čachtic a pak úplně všichni na hrad. Když píšu všichni, tak všichni. I ten Rosťa pak říkal, že když ochutnal to pivo, byl duchem s náma raději na tom hradě!
Z hradu nás čekala další část cesty, která už mířila směrem k chalupě, kde jsme měli přenocovat. V polovině cesty se konečně podařilo Klímovi v EkoBioAgroEuRestauraci ochutnat lokální pivo - tmavý Šariš. Mám pocit, jako by v ten moment, aspoň na chvilku, přestal nadávat na Pardála! My méně odvážní jsme si dali nelokální Plzeňské. 
20150926_174301.jpg20150926_174237.jpg
No a pak už následovala poslední část prvního dne z Podkylavy do Hurbanovej doliny. Zde už se začal projevovat úbytek energie a Dlhý vrrršok nám ukázal proč právě Dlhý vrrršok. Pak už sjezd do Priepasného a chalupaaaaa! Tam nás čekala Soňa, toho dne mobilní spojka, topička a kuchařka v jedné osobě. Krb rozpálený, guláš zehřátý, pivo narazené, mohla začít zasloužená hostina. Když jsme u toho piva.... na co jsme se, teda na co se Klíma celý den tešil? Uděláme klukům zcela zaslouženou minireklamu, na čepu jsme měli vynikající pivko Velický Šmukáč 11° z řemeslného pivovaru Velický Bombarďák z Velké nad Veličkou. K tomu pár vzorků z jejich další produkce. Pivo naprosto luxusní pánové!
img1311.jpg20150926_200902.jpg 20150926_200848.jpg
Následuje volná diskuze na téma parapety, nějaká ta štamprla a alou na kutě!
Den druhý - neděle.
Brzy ráno jsme si zapli Zákrutu, posnídali, přivítali do kolektivu druhého Juru, kterému to nedalo a nechal se dovézt za náma, dopili poslední necelé pivo, trochu pomohli uklidit chalupu a vyrazili směr Česká republika. Dnes trasa měřila polovinu trasy včerejší a měla třetinu nastoupaných metrů. Nejrychlejší z rychlých byl Klíma, který pod příslibem exkurze Řemeslného pivovaru Velický Bombrďák nezal bratra. trochu mu bral vítr z plachet oběd, který se měl uskutečnil na hotelu Háj v Nové Lhotě kde čepují pouze již zmiňovaného Pardála. O to měl ale větší radost, že dostal na výběr i Pilsnera. Ano, jak již tušíte, jsme v ČR a ládujeme se za KČ. Na hotelu jsme se potkali s výletníkama z Kozojídek, fajn, že to někde funguje a spoluobčané se dokáží tak nějak spolu vydat za hranice všedních dnů. Prostě mají můj obdiv. Tímto zdravím starostu Otu a všechny zúčastněné výletníky!
Po doplnění potravy a tekutin jsme se vydali z kopce do vytouženého pivovaru. Johny provedl odborný výklad spojený s ochutnávkou některých speciálů. No těžko se někteří loučili a nebýt nafocených profilových fotografií tak tam snad koštují do dneška. Dokonce byli ochotní své lukrativní zaměstnání vyměnit za plniče PET lahví, jen za pití, bez jídla. Naštěstí se podařila Johnymu perfektní věc a to nalákat nás na "jedno" do Horňáckého šenku.
img1316.jpgimg1314.jpg 20150927_160250.jpg
Tak a to byla v podstatě tečka za letošním cyklovýletem Šopa kolo štamprla. Pak už jen přesun do Lipova, rozoučení a rozjezd účastníků k domovům.
Teď jsem chtěl tady napsát "cyklovýlet v číslech". Ale raději ne. Pochopitelně veškeré tekutiny v průběhu výletu byla FREEčka, to znamená že žádný aňák. Omezíme se pouze na kilometry. Těch bylo požehnaně letos. Tedy když ty dva dna spočítáme dohromady. Sobota - 83km a 1767m nastoupaných, neděle pak 42km a 615m nastoupaných. Nádherných krásných 125km ve výborné společnosti!
Nejčastější otázky: jak je to ještě daleko, kdy tam budeme, bude ještě kopec a co tam čepují.
Tak. Teď už zústávají jen vzpomínky a poděkování všem zúčastněným! Výborná parta, která není z cukru a je s nimi sranda. Jeden z nejlepších víkendů tohoto rocku! Děkuji Vám a na rok zaseeeeeeej!!!!!!!!
 img1309.jpg

Komentáře

[1] 29.09.2015 [21:53] sakim
Tos dobre to bylo?
[2] 29.09.2015 [21:54] Květák
Reakce na[1]: VYŇYKAJÝCÝ!
[3] 29.09.2015 [22:00] Nasty
Krása. Na rok chcu s vama!
[4] 29.09.2015 [22:09] Sakim
Muzu verit, ale taky nemusim. Kazdopadne spat negde na chate s klimou, ktery na higienu zrovna dvakrat neslysi je o zdravi!
[5] 29.09.2015 [22:11] JayKay
Aj, dobré to bylo!
[6] 30.09.2015 [00:25] Milan www
Nádherný report a ještě lepší zažít Šopa kolo štamprlu na vlastní promočenou kůži a boty plné vody ;-) Příště každopádně znovu :-)
[7] 30.09.2015 [13:06] Rosťa <blackdrumer(zavinac)seznam.cz>
Vše bylo vynikající! Staňovi díky za naplánování super akce.Bylo dobře, že v pondělí bylo volno. Možná že příští rok moje již 20 let staré kolo a stejně tak težké, vyměním za něco novějšího.Přece jen technická revoluce pokročila a ty kopce... ty kopce... ty kopce...ty kopce...
[8] 30.09.2015 [17:41] Jitka <hrdinova70(zavinac)seznam.cz>
Jednomu sešroubovanému mrzáku skanula slza... ale se zvednutými koutky při čtení reportu.
[9] 30.09.2015 [19:12] gábina
Reakce na[2]:opravdu vyňykajícý. Dnes už jen s úsměvem vzpomínáme, i na mokré boty. Staníku, opět super výlet.
[10] 01.10.2015 [10:54] Květák
Přátelé jsem rád, že se líbilo! Určitě zase něco vymyslíme spolu. Dnes mě například na eFBé přišla taková motivační fotka.... co tak zkusit výlet v zimě??? Prístoje na to sú! link
[11] 01.10.2015 [23:51] Klima
Sakime, dvakrát jsem si přečetl svůj rodný list, je tam sice par slov kterým nerozumím, ale slovo hygiena tam opravdu neni. Takze s dovolenim na to slovo opravdu slyšet nebudu. Pro tebe když tak Klima, na to občas slyším.
Komentovat tento článek