[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Toš jak sme to teda točili

Takže jak začít.... No. Pátek. Toš byli jsme na tom Míru teda. Já ani nevím co napsat. Prostě perfektní akce. Kdo nebyl, prohloupil. Točily se tady kapely na pódiu, točili se lidi v sále, točilo se pivo na baru, točil se CD přehrávač, pak některým se nad ránem točila hlava. Myslím, že výběr kapel byl parádní. Live Evil v čele s Petrem Staňkem, Crashpoint, Dying Passion s hosty a Sad Harmony. Tak pěkně po pořádku.

V klubu jsme byli "naklusaní" od 18:00 hodin. Pomalu se to nějak rozjíždělo, kafe cigáro, cola... klasika. Mezi tím se nachystala na pódiu kapela Live Evil. Zapojili jsme to a odstartovali zvučení. Na tom Míru je to takový oříšek, zvláště když v sále vůbec nikdo není. Bije se to tam opravdu hodně moc. Nakonec to tak nějak začalo hrát. Byla nutná výměna šlapáku, na Mír se opravdu plné blány moc nehodí, jak jsme v konečné fázi zjistili. Nepomohl ani "krutý gate". No a pak se rozjel ten celý cirkus. Live Evil představil své pecky z jejich poslední desky Arctangel.

Po kapele Live Evil se na pódiu začala chystat, pro mě dosud neznámá, kapelka Crashpoint. Nakonec se z toho vyklubalo velmi milé překvapení. Řekl bych, že jsem konečně slyšel "českou nu-metalovou kapelu", kde zpěvák opravdu zpívá. A ještě k tomu dobře! Vím, že nějak extra často nechválím, ale to co předvedl na podiu, klobouk dolů chlape!

Další bonbónek na pódiu, Dying Passion. Kapela je čím dál sehranější, šlapalo jim do výtečně. Zuzce to zpívalo jedna radost a když se na pódiu objevil první host, Josef Kozumplík, a spustil sólo na trumpetu, bylo vymalováno. Ze sampleru to není špatné, ale trumpeta na živo, je trumpeta na živo. Bomba. Pak se objevil i další host, v rámci tour již standardní host, Skuny. Více než jeho kvalitní hlas mě dostala jeho super "sládkovská" choreografie tance. Kde toto viděl........? Divím se, že mu ta brigadýrka nespadla z hlavy. Prostě celé vystoupení Dying Passion nemělo chybu.

Závěr večera obstarala "třešnička na dortu", sama kapela Sad Harmony. Skuny již bez brigadýrky. Ani se nedivím, tu prostě před fanynkama asi nešlo uhlídat. Kluci zahráli taky parádně.

Jediné, co mě na celém večeru trochu mrzí, byla opět návštěvnost. Nevím, kam to všechno spěje. Takový výběr kvalitních kapel na jednom pódiu. Škoda přeškoda. V každém případě, mluvím-li sám za sebe, byl to jeden z mála klubových koncertů, kterých jsem se zúčastnil, který měl opravdu šťávu a bylo opravdu co poslouchat. Moc rád jsem mezi diváky viděl členy Six Degress Of Separation i s doprovodem (HuDr., Pickardino, Vlasa, Šárka a Hanka), moc rád jsem viděl Dannyho Felice (Breed 77) s přítelkyní, který na mě mával přes celý sál, Keďu ze Slaughtering, Přema z DNB..... a spousta dalších (pokud jsem na někoho zapomněl, tak mě promiňte). Po skončení celé příjemné akce ještě poseděli s Dygrýsákama, samozřejmě jsme zjistili, že všechno víme (jak jinak) a pak jsme se pomalu rozjeli k domovům. Při odchodu jsem se ještě rozloučil s některými členy vystupujících kapel, přičemž jsem nakonec nestihl rozloučení s Dygrýsákama, což mě nakonec mrzelo nejvíce (předčilo to samotnou návštěvnost). Ale, jak se říká, není všem dnům konec.

Víkend samozřejmě nekončil. Ten teprve začal a to opravdu mohutně. Po čtyř hodinovém spánku alou do práce. Teda na vlak. Ve Veselském studiu ZUŠ na mě hned po ránu čekalo 24 lidí. Cimbálová muzika Burčáci z Ostrožské Nové Vsi s mužským pěveckým sborem z Míkovic. Ten den byla pro mě obrovská záchrana v podobě hudební režie pana Maděriče, který tu veškerou pozornost převzal na sebe. Opravdu jsem nebyl schopen nějaké pozornosti a byl jsem rád, že vůbec přežívám. Nahrávání bylo velmi příjemné, zvláště pak v 18:00, kdy přišlo k "výměně stráží" a na místo mužského sboru se ve studiu objevil sbor ženský. I cimbálka měla jakýsi jiný šmrnc. V neděli jsme natočli Míkovickou omladinu. Mladí cimbálisté jsou opravdu "mladí a neklidní", ale talentu mají na rozdávání.

A tak máme uzavřený víkend. Byl opět pracovní, ale tak nějak plný skvělých zážitků. A tak to má být.

Komentáře

[1] 14.05.2007 [16:00] skuny
zvukař v pátek na míru tři muzikanty zranil, dva zhmoždil a jednoho ZESMĚŠNIL!!! :). Počkat, to ale vlastně nebyl muzikant :).
[2] 15.05.2007 [13:38] Hu.Dr
Reakce na[1]: Je to rebel! Patří na šibenici! :o)
[3] 15.05.2007 [17:26] hyena
neco podobneho uz mam na neho pripravene...ale vydrzat, nejak sa vzpouzi a furt to odklada...sycak
[4] 15.05.2007 [21:19] Ovoce
tu páteční mizernou návštěvnost sem taky nepochopil. Vdyť hráli SH! kam ta hudební kulturnost v našem městě spěje??? Pan Valášek těma čudlíkama točil fakt šikovně!!!
Komentovat tento článek