[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Tak abychom uvedli všechno na pravou míru

Mnozí z Vás jistě byli z posledních aktualit asi trochu překvapeni. Ani se nedivím, byl jsem překvapen sám. Co máte z toho. Samozřejmě to byly všechno výplody fantazie a skupina Dark Gamballe v žádném případě s aktualitami nemá nic společného. Byli do toho zataženi nevinně. Za to se jim a jejich fanouškům omlouvám. Ani nevím jak mě to napadlo všechno. Jestli to množství rumu.... néééééééééééééé. Nic takového nebylo.

Kapela Dark Gamballe je jednou z nepracovitějších a nejpřipravenějších kapel nahrávajících zde v nahrávacím studiu. Samozřejmě, že nahrávání odsýpalo, šlo jim to jako po másle, bohužel. No a když to kapele pěkně jde, je čas samozřejmě i na to občerstvení lahodným nápojem kofola-rum..... néééééééééééé! Alkohol néééééééééé. Každý den po nahrávání, jsme si tady sedli a každý večer jsme probírali situaci na Pražské burze, možnosti investování, počítali jsme a kreslili grafy. Počítali tepelné ztráty plastových oken, dřevěných Eurooken. Taktéž jsme diskutovali na téma chlazení. Přišli jsme k závěru, že rum není dobré dávat do ledničky moc vysoko.... néééééééééééééé! Co to melu?

Nahrávání probíhalo následovně: pondělí v noci příjezd kapely. Přátelské podání rukou, samozřejmě všechno ve vší vážnosti, přece jen s klienty musíme vycházet zdvořile. Ve 22:00 večerka. V úterý jsme naladili bicí, nachystali mikrofony, proběhly zvukové zkoušky a mírné laborování se zvukem. Oběd, po obědě Gothyš nabušil dvě skladby. Nahrávání přerušila dětská Mikulášská besídka (naštěstí), jinak by Gothyš nabouchal snad všechny věci již v úterý. Nicméně, čas se využil k nahrávání basy. Ještě že si Robotom přivezl "cajk". Basa se nahrála, rozloučili jsme se přáteským stiskem ruky a honem do hajan. Ráno nás čekalo pokračování nahrávání Gothyšových bicích. Dalo se to čekat, Gothyš to nahrál. Jen škoda, že tak rychle. V ten den (středa) přijel Majkl. Majkl se nám jaksi rozvykládal, ze studia jsme odcházeli ve 4:00 ráno. Ono, když je míchaný nápoj dokonale vychlazen, dobře se to pije a......... nééééééééééééééé!

V 9:00 ráno jsme se opět setkali ve studiu (z toho vyplývá, že o alkoholovém dýchánku nemůže být řeč) jsme se pustili do nahrávání kytar. Majkl cvičil. Sakra.... o to víc zůstalo času na diskuzi o politické situaci v Číně. Dlouhá diskuze to byla........ Pátek: už zpíváme. Desítka se rozezpívat, zpíval a dozpíval až večer a já marně přemýšlel, jestli mu ještě vůbec nějaká písnička zbyla na neděli..... zbyla (naštěstí). Ale to hlavní nás teprve čekalo! Večer přijel Spajsi :-). No a to si umíte představit. Schválně, jen si to představte: přijel, mlčel, jen se příjemně usmíval, občas řekl, že Mesa Boogie není jeho životní styl, že nechce Gibson Studio Les Paul, že by nejraději ve 22:00 šel spát.... šel. V sobotu byl totiž jeho den. Se vším všudy. Cvičil taky :-(

Neděle a pondělí patřila zpěvu a rawmixům. Hmmmm, 10 cvičil taky. Dokonce i v posilovně místní sokolovny. V úterý jsme udělali důkladnější rawmixy (zapnutý zpomalovač u PC). Večer přijel povolaný Robotom, aby nám něco ještě zahrál na klávesy (nějak jsem to nahrávání musel protáhnout....... moc se mě to ovšem nepovedlo). No a je středa, poobědvali jsme "rízek jak širák" a DG se odebralo k domovu. Hotové, vyříděné, nahrané.....

No a co bude dál? Od zítřka se bude míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat, míchat....... dnes si asi namíchám konečně tu kofolu s rumem.

P.S. proč nejsou přiložené fotografie? Má to tři důvody.
Za prvé: informační embargo ze strany studia (průmyslové špionáže a pod., prostě ta deska bude nabušená, nejlepší deska všech dob, lepší desku nikdo nikdy již nenatočí, podíleli se na ní špičkoví uznávaní producenti (několik špičkových uznávaných producentů), kteří nechtějí být díky svému vytížení a slávě jmenováni, patentované rozmístění mikrofonů, speciálně pro tuto desku dělané na zakázku špičkové mikrofony, hlavně kabely , konektory.... no prostě absolutní špička špiček technického zázemí světových, hm co světových - vesmírných (!) nahrávacích studií, jistě chápete, že obrazové zveřejnění těchto technických třešniček na dortu by jistě přinesla nemalé finanční zisky studiu Šopa a my to přece neděláme pro peníze).
Za druhé: informační embargo ze strany klienta (za zveřejnění fotografií chtěl management moc peněz).
Za třetí: čert nikdy nespí!

Komentáře

[1] 13.12.2007 [01:05] gothys
jen jsem chtel rict ze to tak opravdu vse bylo a stana ma vzdy pravdu a nikdy jinak....
[2] 13.12.2007 [06:56] 10
Už neéééppíííjjjóóóuuu
[3] 13.12.2007 [11:11] sakim
to jsem rad, ze se to vysvetlilo. ja jsem tomu uveril a kvetaku ver mi, ze na me jako na fanouska to nepusobilo 2x nejlepe:-) :-) .-) :-D
[4] 13.12.2007 [11:21] Květák
Reakce na[3]: tak aspoň na potřetí to vyšlo ;-)
[5] 13.12.2007 [12:05] sakim
nejhorsi je, ze studio sopa je poctive. to depesaci vysi na netu mesic i vice pred vydanim. tady aby clovek cekal a cekal:-)
Komentovat tento článek