[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Rok 2006.....

Je čas Vánoční, svátky kldu a taky čas bilancování uplynulého období.

Rok 2006 se nesl ve znamení objevování, laborování, zkoušení. Začalo to už v lednu, kdy zde točila kapela Flood svoji desku Closer Than Ever. Vyzkoušeli jsme si nahrávání studiového počinu "live" způsobem. Do výsledného soundu nahrávky to vneslo něco pro nás nového, dravého, zkrátka je tam život. Kapelu to vybičovalo k super "fílingu".

Na základě získaných zkušeností jsme nezaháleli. Přetočili jsme bicí u některých rozdělaných projektů. Byly to Sad Harmony a Rudé Kostry. Nový sound kulatých nesmyslů vnesl do nahrávek plnost a prostor. Jsem velmi rád, že členové zmíněných kapel přistoupili na tak závažný zásah do nahrávky, kdy vlastně již téměř všechno bylo natočeno a připraveno k mixu. Jelikož jsme studio, které chce aby vaše nahrávky zněly co nejlépe, děkujeme těmto kapelám za uskutečnění těchto změn. Taky jsou to jedny z dalších úspěšně zakončených projektů v tomto roce. Na nahrávce Sad Harmony se pracovalo 1,5 roku (samozřejmě s přestávkami) a na nahrávka Rudých Koster sklidila statut nejdéle nahrávajícího projektu všech dob studia. Zde bych rád uvedl, že jsme prošli v průběhu tohoto projektu všemi velkými změnami, které studio potkalo. Stěhování studia do nových prostor, aplikování nových technických zkušeností do nahrávky atd... Výsledek si můžete přijít poslechnout osobně na jejich křtu 26.12.2006 v klubu Mír v Uherském Hardišti.

Dále byl rok 2006 i ve znamení nahrávání promo snímků kapel Dying Passion a Free Fall. Free Fall se stala tento rok vítězem soutěže Rocková 12 rádia Rock MaX, což i nás velmi těší a dodatečně gratulujeme.

V oblasti nahrávání folklóru jsme byli přítomni (za mixážním pultem) u vzniku nahrávky obce Kuželova, která sklidila velký ůspěch jak pro své grafické zpracocvání, tak pro opravdu folklórní zachycení nynější horňácké obce.

Dále nás navštívili a i zůstali nahrávat dva bubeníci (dovolím si tvrdit, že jedni z nejlepších v této republice) Josef Cigánek a Martin Škaroupka. Každý jednotlivě (to by bylo už asi moc bubnů současně). Pepa zde nahrával své sólové CD, které doufám v co nejbližší době spatří světlo světa. Už se na něj moc těším, protože je to fakt maso. Martin zde točil demo snímek anglické kapele Mantas. Taky nás velmi potěšilo, že jsme měli tu možnost pracovat s člověkem, který se stal v listopadu členem kapely Cradle Of Filth. Taktéž gratulujeme.

V závěru roku jsme ještě "naběhli" na točení bicích pro projekt Paladran. Zde jsme si vyzkoušeli jak to hraje, když se dá hodně mikrofonů, vhodně umístěných. Jak to dopadlo máte možnost poslechnout v předešlé aktualitě.

V prosinci rozjel můj kamarád Martin Šáděra stránky, na které se teď díváte. Umožňuje nám to aktuálně se s Vámi podělit o dění ve studiu. Stránky se budeme snažit doplňovat o nové sekce a o neustálé aktuality, kterých je ve studiu denně dost. Stránky bychom chtěli pojat s nadhledem a humorem, čehož jste si jistě všimli. Prostě máme rádi veselí. Vážných věcí je na světě dost a trocha toho úsměvu při čtení neuškodí. Nebojte se komentovat příspěvky, posílat dotazy a návrhy na zlepšení. Rádi uvítáme každou zpětnou vazbu.

Výše zmíněné odstavce byly ty nejzásadnější události uplynulého roku. Samozřejmě se pracovalo i demo snímcích a deskách jiných kapel. Snad si na všechny vzpomenu, kdyby ne, tak mě to nemějte za zlé: CD Live Evil, CD Močový Měchýř, dodělávka a mix CD Kozy, nahrávka pro kompilační CD Gride, CD Dirty Talking, mix CD Mincing Fury, CD Hannibal Lecter,CD Demented Retarded, CD Davidovi Nové Brýle, singl Bethrayer, CD Malignant Tumour, demo The Harry Food, CD Vetrol, CD Translunaria, CD ZUŠ Uherský Ostroh, CD pěveckéch sboru Malina z Kozojídek, dema Six Degrees of Separation a další.....

Poslední zmíněnou kapelou plynule přejdeme k plánům pro příští rok 2007. Kapela Six Degrees of Separation mě požádala o produkci jejich přpravovaného CD. I když jsme si vzali závěrem roku dovolenou (po 10 letech právem zaslouženou), přece jenom tak trochu budu pracovat. Na chalupu beru CD přehrávadlo, tři promo snímky kapely, tři velké blokové sešity, tři tužky, troje Sparty denně, tři balíčky kávy a samozřejmě to nejhlavnější: ženu a naše dva prcky, dvojčátka Ondráška a Alžbětku, na které moc času v průběhu roku ani nezbývalo.

V lednu budeme dodělávat CD skupiny Barricade, pokračovat na další etapě bicích Paladranu, finálních úpravách CD Live Evil....

Únor a březen rozjede maraton nahrávání: CD Free Fall, CD Six Degrees of Separation, CD Dying Passion, CD Forrest Jump.... máme se všichni na co těšit v příštím roce.

Závěrem bych chtěl svým i Vlasťovým jménem poděkovat všem kapelám, které u nás pořizují své nahrávky, všem kamarádům a spřízněným duším. Bez Vás by prostě studio nebylo a nefungovalo by. Děkujeme moc!

Přejeme příjemné a klidné prožití Vánočních svátků, moho ůspěchů v roce 2007. Ať těch smutných chmurných věcí je co nejméně a těch veselých a příjemných co nejvíce!

Staňa Valášek

Komentáře

[1] 22.12.2006 [15:30] Pickardino
Tak az budes tema trema tuzkama psat do tech trech sesitu, kourice troje Sparty, tak pomni: trikrat mer, jednou rez. 8-)
[2] 22.12.2006 [16:00] Shup
Studiu přeju, aby i do budoucna to laborování a zkůšání neslo ovoce, stejně jako v roku 2006. A aby i při našich finančních podmínkách, nahrávky ze Šopy, brzo zvukově nejen dohnali, ale i předehnali desky z drahých "západních" studií! Jinak moc pěkné čtení.Jak z nejaké kroniky,že...
[3] 24.12.2006 [08:58] Vlasa www
Takze tri promo snimky, tri blokove sesity, tri tuzky, troje sparty, tri balicky kavy, ALE JENOM DVA PRCKY, JEDNU ZENU A JEDNO PREHRAVADLO??????? Stando.... nejak ti to nevychazi.... I kdyz, aby jsme se jeste nakonec neprepocitali :)
[4] 24.12.2006 [16:00] Květál
Reakce na[3]: tu Vlasa: abych to teda upřesnil. Vychází to přesně myslím. CD přehrávadlo má rádio, kazeťák a CD, tudíž 3 v 3/3, žena a dvě děti je, aspoň u nás, 3 osoby (slvy po našém TRI). Takže ses přepočítal. Zatím poprvé, ještě se přpočítáš dvakrát a bude to potřetí :-) ! Važ slova! Jinak se na Vás těším, po Novém roce ty mé TRI poznámky probereme. Přeju ničím nerušený Štědrý večer!
[5] 24.12.2006 [16:13]
Reakce na[4]:no jo ale prehravadlo je to porat jenom jedno. a ty tri poznamky ve trech blocich... Uz ted mam strach :/
[6] 24.12.2006 [16:16] Květák
Reakce na[5]: nebude to tak strašné, neboj.
Komentovat tento článek