[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

První rozehrávka

Tak jsme do toho skočili po hlavě. Jak bylo zmíněno v aktualitě o bilancování minulého roku: budeme nadále točit jak metal tak i folklór. Dnes to bylo "tú in oné". Točili jsme totiž folklór do metalu. Či metal hrál folklór? Ono je to v podstatě jedno. Tak či tak to dává smysl. Dnes to bylo jen takové oťukávání na začátek roku. V pravém slova smyslu. Majstr Petr Pavlinec oťukával paličkama cimbál a já jsem to zaznamenával (44100x za sekundu!!!!). Z podkladů se ovšem valil metalový zvuk kytar, basa a bicí. Točili jsme cimbálový part pro studiový projekt Paladran. Jednalo se o skladbu s pracovním názvem Geampara (čti džempara, pro americky mluvící - jampara, pro lidi z Praheee - džempára a pro Slováky - lekvárpara). Z důvodu mé hlavy zapomnětlivé nemám ovšem žádný důkazní fotomateriál z tohoto session. Přikládám tedy jen ilustrační foto pro navození té folklórní atmosféry.

Komentáře

[1] 05.01.2008 [22:51] Pedro DeLuxe
Lekvárpara... to je vystizne. Jeste jsi to Stano mohl napsat madarsky. Ja teda nevim, jak se rekne madarsky "para"..., ale lekvár je to jako ve slovenstine. Mimochodem jestlipak vis, co je szilvalekváros táska :-) Krucis, kdyz to prelozis do slovenstiny a pak zase zpet, tak z toho bude povidlapara :)
[2] 06.01.2008 [12:39] Květák
Reakce na[1]: když jsme u té maďaršiny... toto mě poslal Senpick, zřejmě je to na nějakém hungary serveru: "A Six Degrees Of Separation hamarosan elkezdi a harmadik album felvételeit, amelynek címe "Chain-driven Sunset”. Satanislav Valasekel a Sopa stúdióban kerül rögzítésre amely 13 dalt fog tartalmazni és az Elysion fogja megjeleníteni." :-)
[3] 06.01.2008 [15:30] Vlasserr
Reakce na[2]:Jo tak tomu rozumím. Vy jako ne jo? Lekvárpára mi ovsem pripada jako nejake hinduistické zaklínadlo na zaražení prdů.
Komentovat tento článek