[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Pestrý pátek

Tak čím začít. Pátek byl opravdu pestrý. Snad začnu děním ve studiu. Kapela Pod vlivem přijela sem do studia Šopa nahrnout své songy. Ve čtvrtek jsme začali bicíma, v pátek pokračovali kytarou a v sobotu dopoledne kluci nahrnuli basu. Nahrnuli to v pravém slova smyslu. Trumfli i předešlou kapelu Deaf 99! Základy byly natočeny opravdu rychle, klukům to šlo jedna báseň (bohužel pro mě). Zpěv a mix bude pokračovat koncem měsíce července, takže na ukázečku si chvilku počkáme. Ale jak se říká: "Co s načatým večerem a ušlým ziskem?" Možnost tady samozřejmě byla... ale všechno po pořádku.

V pátek jsme měli zde ve studiu vzácného hosta a to celebritu největší! Na svém kontě má již několik desek a projektů. Člověk kterého si vážím a vždycky ho rád vidím. A to myslím vážně upřímně (return). Ano, byl to sám velký vezír, ten největší z rodu DeSedů, sám DeSed, 10, Jura, Jiří, no prostě všichni. Přijel v dopoledních hodinách, takže stihl s námi i oběd. Jíst nechtěl, tak to skončilo jen u kofoly a kafé. Opět jsme spolu probrali politickou situaci a dění v undergroundu a se slovy: všechno zase víme, jsme se rozloučili. Ne na dlouho.... ale všechno po pořádku.

Začátkem týdne mě volal Ahmed. Mobilním telefonem. Zkoušel to prý z okna pražského bytu, ale prý to nebylo slyšet už ani ve Velkých Kozlovicích, tak to zkusil tímto přístrojem. Dovolal se. Já to zvedl. A že co prý dělám v pátek večer, jestli se náhodou nebudu nudit a že by byl moc rád, kdybych si čas udělal... no znáte to. Mazal (Ah)med kolem huby... Bohužel, začátkem týdne to vypadalo, že čas opravdu nebude a od čtvrtka do neděle strávím všechen čas nahráváním. Ale to jsem ještě netušil, že Podvliváci to nahrnou tak rychle a tak... ale všechno po pořádku.

Minulý týden mě zvoní opět telefon. Pavel Hodonský, majitel aparatury z Uherského Ostrohu. A že co dělám příští pátek, jestli bych nebyl ochotný mu vypomoct na jedné akci. Bohužel, plán byl na příští víkend jasný, nahrávání ve studiu. Ale kdo to měl tušit, že... ale všechno po pořádku.

V pátek ráno telefonát. Tentokrát jsem volal já. Volal jsem Skunymu s prosbou o nějakou informaci ohledně kytary. Mezi jiným se mě zeptal, co jakože dělám večer. No co jsem mu měl odpovědět? Tak jsem mu odpověděl, že jakože dělám. A on že to je dobře že nemám čas a že to zase tak moc nevadí, že bych to stejně zase jen po... ..... no v ten moment mě to začalo v hlavě šrotovat. No ono by to vlastně i šlo! Však klukům to jde, dnes určitě kytaru nahrajeme a stejně nemá význam začínat na noc s nahráváním basy. Myšlenka dala slovo, zvedl jsem telefon, všem zpětně zavolal, že by to teda jakože šlo a nastal organizační zmatek. Neuvěřitelné, jak se dá taková věc vyřídit, snad ke spokojenosti všech zúčastněných stran, za DeSed minut! Všechno překopáno, vyřízeno, zařízeno a já se mohl těšit na své oblíbené kapely Sad Harmony, Dying Passion a Dark Gamballe, které v pátek v rámci Sleepwalking Tour vystupovali ve Skalici (SK).

V 18:45 přijel Ivo Pavlica před náš dům, nasedli jsme a vyrazili směr Skalica. Po cestě jsme nabrali ještě další spolucestující, těšící se na vystoupení již zmíněných kapel, mezi nimiž nebyl nikdo jiný, než sám Ahmed, kterému se evidentně cestování přes státní hranice natolik zalíbilo (viz aktualita), že byl ochotný přijet vlakem až z dálného vých.... ale kuš... z Prahy. S jeho mírným přikrčením a hlavou v dlaních jsme stání hranici přejeli opět bez problémů.
Skalica je krásné město hned za hranicemi. Nebyl jsem tady bez mála DeSed let. Centrum města bylo pro mě překvapením, opravdu krásné to tam mají. Taktéž překvapením pro mě byla samotná "Orlovňa", kde celá akce probíhala. Sál vytlumený proložkami od vajíček jsem v životě neviděl. Ale určitě k dobru věci! Hodnotím tento čin velmi kladně. Seznámil jsem se s nepostradatelným kolegou "od aparátu", vyměnili jsme některé mikrofony za jiné typy a domluvili strategii.
Mezi tím kapely pomalu přijížděly. Sad Harmony byla na místě již před našim přájezdem, pak se objevila kapela Dying Passion a na konec se přiřítil neuvěřitelnou rychlostí modrý VW Transportér. Ano, Dark Gamballe. Za modrou dodávkou dobíhal jeden nejmenovaný kytarista. Na mou otázku, proč jedou tak rychle mě bylo odpovězeno: Pegárovi nestíháme, ale ve Skalických uličkách se nám ho podařilo předjet. Hmmm, proč to? Proč se Pegár neveze v autě? No logiku to má. Ten večer Pegár zastupoval člena Dark Gamballe Spajsiho. A protože Pegárův "cajk" je opravdu velký a nechtěl se vzdát svého maxi pedalboardu, nezbývalo mu nic jiného, než běžet po vlastní ose. A ještě k tomu prý sportuje a drží dietu. Tak spojil příjemné s užitečným.

Celou akci odstartovala kapela Sad Harmony u které jsem měl opravdu hodně práce. Ne že by byl problém s klukama, spíše jsem se seznamoval se samotným aparátem. Sanďáci mají na mě opravdu pech, ale příště (jestli mě vůbec ještě někdy zavolají) už to bude dobré chlapi!
Po Sad Harmony nastoupil Dark Gamballe v čele s Pegárem. Pegár si jako jeden z mála kytaristů myslí, že uvedený údaj o výkonu boxu je jeho minimální hodnota. Proto při zvučení byl opravdu v čele kapely. Pegár, pak předlouho nic... Gothyšův virbl a nakonec, až tam v zadu ten zbytek. Marně jsem ho asi půl hodiny od mixu přesvědčoval o stažení potenciometrů jeho zesilovačů z čísla DeSed na hodnotu 0,5. Nakonec pomohl jen jeden pohled velkého vezíra DeSeda a vše bylo OK. Dark Gamballe, tentokráte již zase s Gothyšem za bicíma, svůj set zahrála znamenitě. Jak jinak. Fakt jim to šlape.
Na konec to do nás naprala kapela Dying Passion. Pěkné vystoupení, na jistotu. Jen jedna malinká vada na kráse. Byla už asi moc velká jistota rytmické sekce. Někdy méně je skutečně více. Ale jinak paráda. Jelikož kapelku asi delší dobu neuvidím, touto cestou jim přeji, aby jim to hrálo a udrželi si nastartovanou koncertní kvalitu!

Skvělá akce, pěkná atmosféra, příjemné prostředí, perfektní organizace. Děkuji, že jsem se po těch všech zmatcích mohl zúčastnit. A byl tam i JayKay.

Výše uvedené odstavce jsou pouze dezinformačního charakteru. Jakákoli podobnost jmenovaných osob či situací může a nemusí být náhoda.

Komentáře

[1] 27.05.2007 [08:18] shup
Včera večer jsem probíral všechny ty naše "radosti a starosti" s jedním slavným umělcem z Japonska,(jmenuje se Hiroši...prý to znamená slunce)který hraje na cimbal a má velmi široký zaběr, co se týká muziky.Velmi se mu líbili nahravky ze Šopy.A prý až budem hrát v Japonsku,tak máme k dispozici jeho dva byty v Osace a jeden v Tokiu :-)Za odměu jsem ho naučil pár českých výrazů (borovička, prsa, pivo...):-))))) pojedeš s nama Stando??
[2] 27.05.2007 [16:07] Květák
Tak pana Hiroši samozřejmě znám, dokonce jsme jeli spolu v jednom autě a stáli na jednom podiu! Já jsem tam samozřejmě jen zavazel. No... je to výzva... ale taky dobře promyslený tah, jak se konečně Květáka zbavit Z Japonska bych asi dom už netrefil...
[3] 27.05.2007 [17:28] Zizi
Reakce na[1]:By mě spíše zajímalo,jak se uvedená slova řeknou japonsky,abych doma nebyl za hulváta,který jen myslí na prsa,pivo a možná i tu borovičku :-) )))
[4] 27.05.2007 [18:00] Květák
Reakce na[3]: tak pivo se řekne - biiru, prsa - chichi a borovičku nemajů. Toš s tým doma rači neoperuj. Z tvrdého alkoholu, který známe i tady, tam mají jen pitnou vodu a to se řekne - nomimizu. Jinak při hledání výrazů jsem narazil. Na stránky. A byly tam některé zajímavé překlady: např. windows - seresato, walkman - ničiuši atd.
[5] 27.05.2007 [18:17] senpick <sen(zavinac)pi.ck>
Rád bych mírně upřesnil předcházející informaci. To že japonci nemají borovičku je informace mírně nepřesná. Oni ji mají, vyrábějí ji z Japonské borovice (Pinus parviflora), která se výhradně pěstuje ve formě bonsají. Snad proto je možné ji dostat pouze v miniaturních lahvičkách. Rozšířený omyl, že v Japonsku borovičku nemají vznikl tím že se nejmenuje borovička, ale parviflorka. Tož tak.
[6] 27.05.2007 [18:21] Květák
Reakce na[5]: ano, bude to asi pravda. Ale musí to být teda sakra malé flaštičky, když sem to v tom překladači nenašel. Toš sa omlůvám... a ještě dotaz: kolik je zapotřebí vypit flašek japonské borovičky aby to stálo za to?
[7] 27.05.2007 [21:04] senpick <sen(zavinac)pi.ck>
Tak předem: parviflorku nenajdeš v překladači, ale pouze ve specializovaných obchodech (parvishopech). Vzhledem k tomu, že se parviflorka dělá z bonsají a ty mají hrozně maličké jehličky je výroba hooodně drahá, takže to vždycky stojí za všechny peníze.
[8] 27.05.2007 [21:49] Zizi
A já vždycky myslel,že to je slivokaké :-(,nu což,asi jsem měl mylné informace,holt mi to říkaly větve a ne japončíci,tak asi tam se stala ta podstatná chyba :-(
[9] 28.05.2007 [01:08] shup
U naší oblíbebené hry v restauraci Pod lipama sem pochopil, že je velký omyl, pověra, že Japonci nemají nadávky :-) link
[10] 28.05.2007 [16:15] J.J. <jiri.jehlar(zavinac)seznam.cz>
U těch Dying Passion se nediv - vždyď oni se tak hezky rozehráli už v Olomouci - to pak nejde zastavit.
[11] 28.05.2007 [18:23] Květák
Reakce na[10]:aha, tak to bude tím.... byli rozmlsaní z Vašeho zvuku... tak to se už nedivím :-)
[12] 30.05.2007 [09:27] JayKay
noo je to opravdu jedna velká dezinformace...ale vrcholem všeho je slovní spojení PEGÁR - SPORT - DIETA :)
Komentovat tento článek