[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Pátek ve studiu

Uherskohradišťská zastávka Sleepwalking Tour kapel Sad Harmony (Velká nad Veličkou) a Dying Passion (Šumperk), které obráží 17 větších měst od Plzně až po Prešov. Propaguje aktuální desky Somnambul a Relief vydané u Redblack Productions. Jako hosté turné se představí hraniční Live evil a Crashpoint ze Studénky. Kapely slibují zahrát průřez všemi deskami a napříč mnoha žánry. I když je fundamentem obou skupin tvrdý rock, jakákoli škatulka je jim už dávno úzká.

Co to znamená? To je oficiální popis akce. Po našém sa to přeloží trošičku ináč: to znamená, že sa točit v pátek nebude! Bude sa akorát točit pivo v Hradišču na Míru. A čudlíkama na klubovém erárním mixu Allen&Heath. A budú sa točit kapely. Na pódiu. A bude tam snáď tolik ludí, že sa budú moset točit aj oni, aby všecí z teho neco aj měli. Chvílu ti a pak zasej ti druzí. Prostě: večér v Hradišču, na Míru, super kapely a vy fšecí doneste sebů super atmošku, ať to stójí za to!

Při této příležitosti zde uvedu skladbu z připravovaného, velmi moderního CD. Jedná se o "živák", který nebude mít obdoby. Na podiu bude opravdu hodně hudebníků z různých kapel, projektů a hlavně hudebních stylů a směrů. Je to ale přece moderní. Rozhodně si myslím, že nikdo nic podobného zatím neskloubil. A možná naše těleso dostane i nějaké ceny. Záznam tohoto koncertu se uskuteční co nevidět. O to je to větší kuriozita pro sběratele, že tento koncert se ještě neuskutečnil, ale smíchaný záznam už máme! Dokonce, abychom ušetřili recenzentům práci při udělování známky od 0 po 10, bude na CD zrovna za každou skladbou recenze skladby s udělením bodů. Osobně se mě líbí, jak to celé opravdu drží po kopě. Všimněte si krásných melodických bicích, feelig zpěváka, agresivitu těch nejlepších kytarových aparátů na světě a hlavně aranž rytmiky konce skladby, na které pracuji již hodně dlouho, ale Vám je zde mírně poodhalím. Skladba není dlouhá, tudíž nenudí, je plná nepředvídavých zvratů a změn. Prostě obsahuje všechny základní prvky, které v dnešní době musí mít skladba, aby měla úspěch a byla řádně uznána. Tak příjemný poslech.

Soubory ke stažení

  • Živák (655.91 kB)
    Pro opravdové znalce

Komentáře

[1] 11.05.2007 [07:46] senpick <sen(zavinac)pi.ck>
Po poslechu ukázky (aspoň myslím, že to byla ukázka a ne celý koncert) zůstalo mé nitro zmateno a hlavou se honí otázky rychlostí průhledů mezi vagony projíždějícího rychlíku. Proč ono zmužené Žoau v závěru kompozice - ublížil si snad umělec sám, nebo mu ublížil některý z neochopených diváků - o tom by svědčil souhlasný potlesk ostatních (po kolikáté už selhala ochranka ?) a jaká je souvztažnost oné bolesti (pokud je) k se zdráháním se ohlásit oněch dvacet? Čeho dvacet - kusů, centimetrů, dioptrií, sekund nebo snad Richterů? Přiliš mnoho otázek a tak málo času.
[2] 11.05.2007 [13:32] skuny
Toz toto je asi nejlepsi prace co jsem od tebe kamarade slysel.
[3] 11.05.2007 [13:52] skuny
Toz toto je asi nejlepsi prace co jsem od tebe kamarade slysel.
[4] 11.05.2007 [13:54] Květák
Reakce na[3]: hmmm, už po druhé. Asi je to opravdu silný materiál. Třeba aj tá cena nějaká padne. No... necháme to na tých akadeiách po novém roku.
[5] 11.05.2007 [14:54] hyena
2senpick - dvacet čísel to bylo ;o)
[6] 11.05.2007 [15:06] shup
Tomu říkam Eurosong!!!
[7] 11.05.2007 [15:09] Pedro DeLuxe
To je nejlepsi zivak, co sem slysel. Aji ti Dýp Párpl s tim Vyrobeno v Japanu se muzou jit zahrabat...tomu rikam primerena delka!
[8] 11.05.2007 [16:17] MFabien <mfabien(zavinac)email.cz> www
Mnooo, moje přítelkzně říká, že žádná tzv. přiměřená délka neexistuje. Já to ale nikdy nepochopil...
[9] 11.05.2007 [17:04] Pickardino
Ale to je porno!! Kam se podelo ono "zjednodusovat, zjednodusovat, a zjednodusovat"?! Jinak obdivuju bubenika, ze pri padu ze zidlicky na konci partu jeste ten crash stihl trefit.
[10] 12.05.2007 [14:03] Vlasser
Kua nevim jestli je to vcerejsim vecirkem nebo co, ale ted mi to pripomina spis nejakou silenou znelkuteleviznich novin... Tos nevim. A nejsu si jisty jestli bych chtel takoveto televizni vubec videt
[11] 12.05.2007 [14:13] Johny
Opravdu hezký kousek, doufám že se nám taky podaří podobný záznam natočit z toho našeho turné !!!!
[12] 12.05.2007 [20:43] hyena
tovlas: covece neco na tom bude, uz jenom ty kombajny a budovatelsky rozzarene tvare ...se sovetskym svazem, ruky az na zem.
Komentovat tento článek