[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Olšava

Tak dnes, tedy při pohledu na kalendář již včera (to je jak v té veliké zemi, kde dnes zanamená již včera, nebo jak to bylo) jsme pokračovali ve folklorní nahrávací sérii a to s cimbálovou muzikou Olšava. Jak jsem se dověděl, nejednalo se o nahrávání řadového CD, nýbrž o nahrávání "neřádného CD", které, podle některých nejmenovaných, vyjde coby doplněk s nějakým časopisonovinem, jak jsme si již poslední dobou zvykli třeba na DVD přílohy za 38,-Kč. Ovšem předplatitelé Lidovek to budou mít prý zadara :-)

Ne, je to samozřejmě sranda. Tedy skoro sranda. Nahrávka bude použita na regionálním CD (zřejmě Uherskobrodský region), které bude mapovat folklorní zvyklosti tohoto kraje. Nahrávání bylo veselé, jak jinak s cimbálovou muzikou a ženským pěveckým sborem, a opět poučné. Nahrávat jsme začali, pro mě šibeniční čas, již v 8:00. Což znamenalo jízdu Slováckým Pinďolínem, které odjíždí více méně pravidelně v 7:04 z Lipova do Veselí nad Moravou. Z čehož vyplývá, že budíček bude + - v 6:00. Nastavil jsem si proto na mobilu pět časových upozornění, vždy po minutě (pro jistotu). Je nepravděpodobné, že by člověk mohl v průběhu minuty (cca 60s) tvrdě usnout. Tuto teorii dementuji: ne že je to jen pravděpodobné, je to přímo jisté. Všech pět budíků mě vzbudilo. V 6:05 ovšem nešlo jinak, než opravdu vstát do ranní tmy. Časový harmonogram pro pohodlné a klidné nezameškání vlaku se tedy povedlo. Do té doby, než jsem zjistil, že nemám ledvinku s doklady a klíči od LŠU. To jsem byl samozřejmě již na odchodu. Murphyho zákony vychází na 100%. Namísto poklidné chůze na nádraží to byl kvapík přes Šopu, kde jsem si doklady i s ledvinami.. teda s ledvinkou nechal. Pěkná ranní rozcvička. Doporučuji (jen vynechte prosím Vás ty tři cigára před tím kvapíkem). Nakonec jsem Pinďolína stihl a v pořádku docestoval do Veselí.

Zajímavostí nahrávacího dne byla jistě písnička, která byla doprovázena ozemšvácem. Ozemšvác je zřídkavá náhražka názvu nástroje, který se jmenuje ozemb...(cenzúra). Ale ale ale! No je to tak. Na těchto stránkách jsem se dočetl, že ozemb.... je slovácká nadávka a tudíž z mého přesvědčení nepatří na naše stránky (to jsme řešili v komentářích u nedávné aktuality). V každém případě, celý život (od narození až do teď) žiju na Slovácku a slovo ozemb.... jsem tedy nikdy neslyšel vyslovit v souvislosti někomu nadat. Ale co je psáno, to je dán. Ozemšvác osvědčený Gugl nenašel, tudíž to asi nadávka nebude a může se tedy zde toto slovo použít. A šak ozemšvác je také parádní, né?

A jak dnes (včera) probíhalo nahrávání neznámé kapely ze Šumperka zde v Šopě? Tak to bych taky rád věděl. Ale jak to zjistím, určitě budu informovat!

 

Murphy: Nejrychlejší možnost, jak něco najít, je začít to hledat na kterémkoliv jiném místě, než kde by to mělo být.

Soubory ke stažení

Komentáře

Komentovat tento článek