[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Ne, to nebyl Mikuláš

Přátelé, známí, kamarádi.....držím dietu. No, ale dá se toto odmítnout? Nedá, odpovím za Vás. Po víkendovém jelítku zde byl sladký týden. Přiznávám bez mučení, v pondělí toho bylo víc, ale bylo zapotřebí produkty s krátkou životností přebrat a hlavně to okoštovat. Ale kdo to tedy byl, když ne Mikuláš?

V pondělí přijela nahrávat své demo kapela Amöbia z Dolního Němčí. Z důvodu nemoci zpěváka jsme ovšem dílo nedokonali a dokončeno bude po uzdravení frontmana. Vše se nahrálo, provedli jsme první mix a rozloučili se.

Zítra bude probíhat mix víkendového jelita Dygrýs Separacyón Of Syks.

Nedá mě to.... musím to zde vzpomenout. Přišel mě mail. S odkazem. Co k tomu dodat? Samozřejmě je to sranda. Ale člověka to trochu donutí zapřemýšlet. Nechci zde vést anti-osa agendu. Bylo mnoho napsáno, prodiskutováno a k čemu to vše bylo? K ničemu. Dál se platí autorské poplatky (od 1.1.2008 zase o něco víc) za media, na které nikdy nebude zkopírován jediný čtvrttón písničky, té písničky, která v konečné fázi tento poplatek dostane atd atd. Paušalizování poplatků je prostě věc s kterou se nikdy neztotožním. V zákonu o autorských poplatcích je spousta kravin a nelze jinak, nesouhlasím s nimi. Nesouhlasím ani s dalšími spolky, které se snaží vytřískat maximum z něčeho, co jim nenáleží. Nesouhlasím s poplatkem za kapelu za jejich veřejné vystoupení, za které dostanou zaplaceno (dle dohody)... je toho prostě hodně s čím nejde souhlasit. Samozřejmě v určitých věcech je (byla by) OSA i pro autory přínosná. Ale je to tak 50:50. Už to, že zde na stránkách zveřejním ukázku, jednám proti zákonu. Dnes jeden protest vzorek dáme :-). Určitě se Vám v halvě honí myšlenka, že Ti autoři si to přece zaslouží. Ano, zaslouží. Asi tak jak ten zvukař, který dostane zaplaceno za své služby. Tak i autor dostává zaplaceno za text či písničku. Pokud je autor i muzikant, tak si sám sobě samozřejmě nebude za písničku platit, za tu písničku dostane svůj honorář tím, že ji zahraje. Ale co to melu... však to nikdo přece nedělá pro peníze......

Já tomu nerozumím, ale hrozně mě to se.....

Soubory ke stažení

Komentáře

[1] 10.12.2008 [14:26] JayKay
Tak Mikuláš je dávno v řiti a aktualita žádná...Květáka si asi odnesl čert...možná za tu anti-osa agendu..=)
[2] 10.12.2008 [16:47] Pickardino
Reakce na[1]: ..to by nebylo tak hrozne. Horsi by bylo, kdyby mu cert odnesl fotak. Bylo by po ptakach, aj po zaluzkach.. a vubec.
[3] 14.12.2008 [11:23] senpick <sen(zavinac)pi.ck>
Počkej, to jako, že by jako, to už by nebyli dudci ? Nestraš Mikulášem v létě.
Komentovat tento článek