[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Nad Tatrou sa blýska

hrmomy divo bijú.. bratia sa tuná zastavili! Přátelé, studio Šopa je prý hold profláklé studio, které je známé až za hranice České republiky (přechod Javorník u Sabotů je vzdálen vzdušnou čarou celých cca +- 10km). Jako jedno z mála studií v ČR se Šopa může pochlubit oficiální znalostí slovenského jazyka. Co to znamená? Znamená to to, že si hudení skupina ze Slovenska nemusí najímat překadatele a přesto jim v Šopě budeme rozumnět a naopak. Je to prostě jedna z deviz studia Šopa. Právě tato skutečnost sem přilákala skupinu Time Of My Life z Vysokých Tater. Ano, skutečně až z Vysokých Tater, z těch nejvyšších. Když se lidi členů kaleply ptali odkud že to jsou, odpovídali: "Z Vysokých Tatier!" (volný překlad Z Vysokých Tater) Téměř pravidelná druhá věta tázajícího (samozřejmě po mém překladu) byla: ".... no jo, z Tater, ale odkud přesně?" Odpověď zněla: "Z Vysokých Tatier:" (volný překlad: Z Vysokých Tater.) Po pravdě to nedalo ani mě a musel jsem se tedy podívat na mapu....skutečně, obec Vysoké Tatry skutečně existuje.

Samozřejmě slova o věhlasnosti studia Šopa za státní hranicí ČR je nesmysl. Ono to bylo jinak.....když jsem se díval na různé stránky rekreačních ubytovacích prostor ve Vysokých Tatrách a viděl jsem cenové nároky, byl jsem smuten a pomalu se rozplýval sen o týdenním rekreačním pobytu mé rodiny právě ve Vysokých Tatrách. V nouzi a stresu člověk ovšem začíná uvažovat. A tak jsem uvážil, že třeba existuje ve Vysokých Tatrách kapela, která by formou výměny poskytla ubytování a ski pasy pro mou rodinu a já jim poskytl nahrávku. By jste nevěřili, ale jedna skupina se ve Vysokých Tatrách přece jen našla. Je to již zmiňovaná kapela Time Of My Life z Vysokých Tater. Vcelku dlouho jsem kluky přemlouval, ale příslib, že jim věnuju basseta záchranáře (který má ohromnou výhodu oproti bernardýnovy a to tu, že ze svahu v podstatě jede po břiše a je tudíž daleko rychleji u cíle) je přece jen zlomil. Kapela si svůj dárek vybrala právě v uplynulém víkendu.

Nahrávání bylo velmi příjemné a poučné. Netušil jsem, resp. jsem nikdy nad tím nepřemýšlel, kolik je vlastně trvalých obyvatel v oblasti Vysokých Tater? A ještě si dovolím vložit jeden odkaz.... jsou to fotografie kapely z jejich "domácího" vystoupení v Tatranské Lomnici. Ruku na srdce, mě by se v tu chvíli, v té dřevěné hospodě (šenku) fakt moc líbilo. Mrknite na datum, jaká byla asi předvánoční nadílka sněhu v Lomnici.....no... nó koment.....

O dalším dění ve studiu Šopa, a nejen ve studiu Šopa, budeme informovat zítra.

Komentáře

[1] 17.12.2008 [13:59] shilhaus <barricade(zavinac)email.cz> www
... a baset lavinový záchranář má ještě jednu výhodu oprotivá bernardýnovi. Nesežere tolik (i když u Aginy,nevim, nevím).... PS: Drsňák Jožko vizerá drsnějšie ako náš Jožko. Nechců sa chlapci drůžiť??? Mohli by si rozprávať o chorobách...
[2] 17.12.2008 [15:00] Květák
Reakce na[1]: čéče... Vysokotatranský Jožo bol taky nemocný.... asi by si opravdu rozumněli :-) Váš Jožo už vyzkoušel kašel v sáčku?
[3] 17.12.2008 [15:17] shilhaus
...no zatím asi nevyzkoušel, ale upozorním ho, že tato záležitost existuje. Určitě mu to bodne.
Komentovat tento článek