[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Live from Lipov - jak to bylo

Myšlenku realizace živého přenosu jsem měl v hlavě již dlouho. K tomu, aby se taková věc mohla uskutečnit je zapotřebí několika faktorů:
a) koncert samotný - Tom Kratochvíl je asi blázen, ale díky za to
b) souhlas interpreta - u této příležitosti byl souhlas kapelou Dark Gamballe jednohlasně poskytnut
c) technická realizace přenosu k Vám po internetu - stream audia zajišťoval provider Jirka Chalabala a jeho Vesnet
d) co nejjednodušeji s co největší kvalitou zajistit přísun zvukových stop z FOH mixu v sále -  Jiří Jehlář a jeho team opět nezklamal
e) nesnížit návštěvnost vlastního koncertu - to byl důvod, proč se zpráva o streamu objevila na stránkách tak pozdě, přece jen návštěvu koncertu live stream nikdy atmosférou nepřebije
f) nadšení pro danou věc mě samotného - určité věci cítím jako ne až tak moc špatný nápad a v drtivé většině je to výzva se kterou se chci "porvat"

Z výše uvedeného jistě cítíte týmovou práci. Zjednodušeně: Šrumecagency uspořádal konceret, Dark Gamballe souhlasil, Jirka Jehlář hodil 4 grupy o patro výše, Květák grupy smíchal, naefektoval, zmasteroval (on line), posunul na Šopa server, letělo to na Vesnet server a odtud jste si to pěkně v klidu domova vychutnávali.

V prvotní fázi bylo počítáno i s kamerou, ale z důvodu "tak tak stíhání čehokoli" jsem nakonec od této myšlenky odstoupil. Příště to snad pošleme i s obrazem ze sálu. Samozřejmě se to všechno nahrávalo (jak jinak v nahrávacím studiu). Další osud tohoto záznamu je však ve hvězdách. Počkám, až bude DG slavná kapela a pak to asi prodám :-)

Tímto všem zúčastněným mnohokráte děkuji! Moc si vážím, že přiložili ruku k dílu a uskutečnili tak jeden z mých "blbých" nápadů.

Komentáře

[1] 06.04.2008 [17:34] Robotom <robotom(zavinac)centrum.cz>
....doopravdy jednohlassé schválení......doslova jedním hlasem......desedohlasem....kdybych to býval věděl tak by sem tam nechodil!!!!
[2] 06.04.2008 [18:33] JayKay
Fotky z Lipova: link
Komentovat tento článek