[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Květen 2009

Tak co se tedy událo v měsíci květnu LP2009: Bethrayer, LaMancha, The Pant, Mindwork a Deep Purple. Vcelku slušná sestava. Ale vše si upřesníme, aby nepřišlo k mýlce.

2.5. jsme pokračovali s nahráváním zpěvových partů skupiny Bethrayer. V tentýž den probíhal koncert Deep Purple v Ostravě. Jako předkapela v soutěži rádia Metal Hey! vyhrála naše známá skupina LaMancha. Do studia byl tudiž "povolán" kolega Wavroň a já jel na výlet do Ostravy. Vše se zvládlo, LaMancha zahrála výborně, Bethrayer s Martinem za mixem zazpíval taky výborně a já se musím hold učit, po zvukové stránce v ČEZ aréně jsem opravdu hodně bojoval, mohlo to být v každém případě z mé stránky lepší. Získal jsem další zkušenosti s digitalizací live koncertů, předkapela měla k dispozici digitální mixpult DiGiCo D5. Opět patří velké díky firmě High Lite Touring a jejich nové posile Radku Lesovi za help.

Následující dny patřily mixu nazpívaných skladeb Bethrayer. Dvě z nich si můžete poslechnout na profilu kapely.

Od středy, 6.5., okupovala studio kapela The Pant. Z důvodu kulturní vytíženosti (!) lipovské sokolovny jsme museli nahrávat bicí ve studiu LŠU Veselí nad Moravou. Myslím si ale, že to klukům vůbec nevadilo, ba naopak, vypadali spokojeně. Nic méně... kapela odjížděla v neděli po obědě s kompletně natočeným materiálem na CD (!). Jak já říkám hov** kšeft. Klukům to šlo prostě od ruky. Pondělí a úterý patřilo mixu tohoto materiálu a tento víkend proběhne finální mix a dohrávky.

V pondělí mě přišel balíček od Cyklistického svazu města Kaplice. Čestným předsedou tohoto svazu je Pavel Wilhelm Přibyl, do kterého by jsem to nikdy neřekl. Svaz se dověděl o mé cyklistické havárii a všichni členové (Tomeš, Zip, ten nový a předseda) se složili na zdravotnický balíček obsahující flašku rumu, kofolu a pouze 4 CD Nesmyslu (The Pooh). Moc si toho cením (cca 125,-Kč, nesmysly nepočítám) a mnohokráte děkuji! P.S. Rumu bylo málo.

Dalším překvapením byla přítomnost skupiny Mindwork zde ve studiu a to tento týden. Tentokráte nenahrávali svoji tvorbu, jak tomu bylo v únoru tohoto roku, ale vrhli se na cover skladby Uroboric Mindforms skupiny Cynic. Kapela skladbu cvičila (bohužel) a ve čtvrtek po obědě zde již nikdo nebyl, vše bylo natočeno, nahráno. Bylo by to i smícháno, nebýt jakési asi chřipky či co. Rýma nedovolila prostupu zvuku k ušnímu bubínku. Na druhé straně jsme mohl napsat alespoň tuto aktualitu :-)

Téměř po uzávěrce: JayKay si pořídil zrcadlofku! Přátelé, tak to se máme na co těšit!

Komentáře

[1] 16.05.2009 [09:16] JayKay
Hmm nikdo furt nekomentuje, tak já no... JO MÁŠ SE NA CO TĚŠIT!!!=)
[2] 16.05.2009 [12:50] Květák
Reakce na[1]: Pššššš! Neruš!
[3] 22.05.2009 [17:50] RK <rkmusic(zavinac)seznam.cz> www
Staňo,sice pro tebe h...o kšeft(do příště se polepšíme),ale pro nás bomba zážitek.Jak nahrávání samotné,tak místní hospůdka i spaní maximálně v pohodě.To víš my jsme na dědině doma...takže moc moc děkujem za všechno.Zdravíme do Lipova.
Komentovat tento článek