[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Jak je to teda

Tak se nám to začíná všechno vyjasňovat.Tajemné fotky členů Forrest Jump, záhadné „notové“ zápisky (z Marsu), podivné názvy skladeb. Pěkně všechno začíná pomalu do sebe zapadat. Jako puzzle (čti pucle). Jako přílohu zde naleznete vzorek smíchané skladby. Samozřejmě, je to trošičku přearanžované a tak si opravíme i notový zápis skladby Naše holky (foto přiloženo): v názvu si připište ještě jméno, které je v textu skladby. V době vymýšlení názvu skladby nebyl ještě text prý kompletní. Upřesňující informace na začátku skladby – SAMI – samozřejmě přepište na SAMY. Jsou to jen drobné úpravy významného charakteru.

Dále malé poděkování všem, kteří navštěvujete naše stránky. Hlavně, samozřejmě, Vám sklaním! Od 21.února 2007, kdy byly vynulovány počitadla naší statistiky, shlédlo naše stránky 5900 unikátních hostů (IP adres) a bylo prohlédnuto 29664 stránek. Na různých fórech se probírají naše zvukové ukázky, názory jsou kladného, ale samozřejmě i záporného charakteru. Nás to samozřejmě těší a dává nám to motivaci ke zlepšení výsledku, případně poučení z chyb, které jsme udělali. I nadále zde budeme uveřejňovat vzorečky v aktualitách a názory samozřejmě můžete publikovat i zde v komentářích. Jsem taky rád, že kapely píší maily s dotazy ohledně volných termínů a cen, ale ještě větší radost mám, když kapela neřeší jen termíny a ceny, ale hlavně přípravu. Na tu opravdu dost kapel zapomíná a podceňuje.

Uvedu dva různé příklady:
a) Dobrý den, jsme kapela …….. a chtěli by jsme u Vás natočit pár písniček. Jaké máte ceny a kdy máte volné termíny. Druhý mail bývá tohoto znění: s kapelou jsme se rozhodli pro Vaše studio v tom a tom termínu. Je možnost si pronajmout ty a ty aparáty a za jaké ceny? Chtěli bychom ten a ten aparát, abychom zněli jak ta a ta kapela….
b) Dobrý den, jsme kapela …….. a chtěli by jsme u Vás natočit pár písniček. Jaké máte ceny a kdy máte volné termíny. Druhý mail: zasíláme vám odkaz na náš profil (stránky), kde je pár ukázek z naší tvorby. Jaký postup by jste navrhoval? S metrem, bez metra, všichni najednou, dohrávkovým, způsobem… Máme to k Vám daleko, je možnost, ať nemusíme shánět další auto pronajat kytarový box… Na co se soustředit při zkouškách, s čím bývají největší potíže…atd atd. – otázky a požadavky k věci.

Samozřejmě, že nevíme všechno a ani vědět nikdy nebudeme. Nevíme, jak točí zvukaři a producenti v cizích zemích a v jiných studiích, jaké přesně používají mikrofony a nastavení. A myslím, že to ani není podstatné a to hlavní. Důležité je, objevit podstatu a charakter vlastní kapely. Po pravdě bych řekl, že zatím nejlépe znějící nahrávky od nás byly takové ty „originály“, kdy se nehledal zvuk (šlapáku, virblu, kytar….) podle nějaké předlohy, ale zvuk se snímal a míchal podle potřeb dané písničky, kapely. Prostě zvuk „ušitý na míru“, který nakonec charakterizuje vlastní kapelu. „Revivalových kapel“ je vcelku dost a tam to „chceme, aby to znělo jak ti“ má své opodstatnění.

Ajajaj… to jsem se rozepsal. To bych ani neřekl, kolik se dá napsat mezi exportem třicetišesti písniček. No, raději toho nechám a zase někdy příště budu pokračovat. A nebo opakovat? :-)

Soubory ke stažení

Komentáře

[1] 06.04.2007 [08:04] Vlasserr
Moze mi nekdo vysvetlit co znamena ten vyfuk na konci "notoveho zapisu"? .... A rekne mi to treba - Pickard, bo s tim ma prej zkusenosti:))))) Cele to totiz vypada jako schema jaderne fuze zakoncene vyfukem a ne notovy zapis. A dokonce uz aj prvni mrtvi.... viz ty krizky.
[2] 06.04.2007 [09:18] Aleš FF
A co tam vyjadřuje tá p..a s tým vykřičníkem?
[3] 06.04.2007 [09:37] senpick
Ten vykřičník tam vyjadřuje: Pozor, na toto místo sa určitě nekdo zeptá.
[4] 06.04.2007 [09:59] Vlasserr
2 Kvetak. Neříkaj že nemaš žádný APEC, který bys mohl půjčit kapelám. Dyť sme ti tam jeden nechali:)) A ten vykřičnik. Asi označuje misto kde se to všecko stane... Ale co???? A kdo za tim je???
[5] 06.04.2007 [10:16] Květák
Reakce na[4]: samozřejmě, že APEC pořád mám, bohužel :-( Místo s vykřičníkem: no, jelikož noty pochází, jak jistě již všichni víme, z jiné galaxie (asi), tak tvar "obálky" vykřičníku bude zřejmě nějaká podmínka (vycházím ze slabých, spíše již zapomenutých, znalostí "notového zápisu" programovacího schéma). Z čehož vyplývá skutečnost, že se v tomto momentě může stát cokoli, ale stejně, ať se stane co se stane, skladba pokračuje dál. A to i v případě, kdy "spadl řemeň", jak jsme říkali v dechovce. Může nastat i situace, tzv "Mikeš". To je pak opravdu zapeklitá "situaca" a je opravdu velmi těžké se z ní vymotat.
[6] 13.04.2007 [12:31] mira FJ
sami, jako sami a ne samy, jasny? se mam furt rozcilovat skrz cestYnu??? a na noty nesahat:-)))))
Komentovat tento článek