[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Gamballe zájezd aneb Jak jsme v sobotu dobývali Prahu ...

V sobotu jsme se s Vlasťou zúčastnili koncertního zájezdu skupiny Dark Gamballe. Vlasťa jakožto náhradník za nenahraditelného Gothyše a já jako zátěž přední nápravy "Gamballského folsvágnu". Ale pěkně od začátku... Po čtyř hodinovém spánku z pátku na sobotu mě syn Ondra vzbudil se slovy: "Pod sem, pod sem....Kye". No muselo to být velmi důležité, bo byl velmi neodbytný a po pátém skoku na mé bezvládné ranní tělo jsem prostě musel vstát a jít. "Pod sem, pod sem....Kye" znamená v překladu: "Pojď sem, pojď sem... Krteček". Prostě me vysvětlil, že Krteček z televize už dávno nespí a že bych měl už taky vstát.

Podíval jsem se z okna a co nevidím: nádhera! Nádherné jarní počasí, po lipovských ledních medvědech ani vidu ani slechu! Zhodnotil jsem situaci a přišel k závěru, že na výlet není třeba zbytečného teplého zimního oblečení.

Vyrazil jsem. Ne dveře, ale normálně jsem vyšel z domu směr vlakové nádraží Lipov. Nádherná jarní procházka... Vlak přijel včas, žádné zpoždění. Pěkně jsem se usadil, podíval z okna vlaku na tu naši vesničku Lipov a co nevidím: lední medvědi jsou pořád v Lipově (jako důkaz fotografie) !!!!!!! Od té chvíle mě už byla pořád zima... Nepomohly ani thermo ponožky v promáčených botaskách.

V Kunovicích mě polozmzlého naložil Vlasťa do auta a razili jsme cestu směrem na Vyškov. Vše probíhalo podle plánu, na místo určení jsme přijeli ještě s předstihem 15-ti minut, které jsme vzápětí využili návštěvou a vypitím dobré, hlavně vřelé, kávy u Sedláčků. Tu po chvíli někdo zvoní: nezvaná návštěva! Ve dveřích se objevil Jarka Křaťanská a tak dlouho žadonil, ať ho vezneme s sebou do Prahy, až jsme se nakonec smilovali a pod podmínkou, že to všechno pěkně nasvětlí, jsme ho přijali jakožto hlavního osvětlovače do řad (seděl ve druhé řadě sedadel). Pak přišel generálpodplukovník z podpraporu Spajsi a bylo o srandu postaráno. Posléze telefonát: Majkl zapadl ve sněhové vánici a zájezd je ohrožen!!! Čekajíc, jak se to všechno vyvrbí, nám pan domácí pustil cosi do televize: "Depeš mód - Život v Milanovi". Divný název že? Ale opravdu: bylo tam napsané Depeche Mode - Live in Milan. A další telefonát: Majklovi se podařilo ze sněhové vánice přece jenom vyjet! Takže hurá na Prahu.

Zajeli jsme ještě pro nezbytný aparát a se slovy "to se nikdy nemůže do toho folsvágnu vlést" jsme začali ládovat auto. Světe div se! Vlezlo se to. Ale na knap. Moc nechybělo a Jarka Křaťanská by zůstal pěkně ve Vyškově (škoda....).

Hned za Vyškovem se nám naskytl neskutečný pohled (zde) a kolona aut, kterou způsobila havárie kamionu na dálnici. Policie (po tenisovém utkání) řídila dopravu tak, že nás prostě na zacpanou dálnici nepustila (ovšem dobře udělala) a po staré brněnské jsme se ani ne krokem blížili pomalu, ale jistě, ku Praze. V Brně přisedli poslední dva členové DG (Majkl a Robotom) a po pokřiku Spajsiho (normálně to prý křičí Gothyš): "Jedeme hrát", jsme v přeplněném obsazenstvu konečně vyjeli na ten výlet.....

Cesta HRŮUZA!!! Sněhová vánice..... a mokré botasky na nohou... Praha se bránila jak mohla. Nebylo jí to ovšem moc platné. 10 za volantem = Praha nemá šanci. Do Prahy jsme přece jen přijeli.

V klubu Exit Chmelnice mě bylo nakonec řečeno (myslím, že to byl dokonce nadvýletník Jarka Křaťanská), že když už jsem tam, tak bych si klidně (ale ůplně klidně, bez nervů, jen tak, jakože nic) mohl stoupnout za mixážní pult. Ze začátku to vypadalo, že opravdu jen stoupnout jakože nic, protože na rack naplněný "kompresorama, ekvalizérama a efektama" bylo v prvopočátku zakázáno šahat a cokoli "štelovat". Nakonec se vše po telefonátu s majitelem aparatury vyřešilo a bylo povoleno vše. Tímto děkuji zvukaři a jeho technikovi z klubu, kteří nám vyšli vstříc a zajišťovali napojení a přepojování pódia. Zde si ale musím vylét srdíčko (což nakonec neplatilo neplatilo v Exit Chmelnici). Do dneška nechápu přístup některých česko-moravských pronajímatelů aparatur a promotérů akcí. Proč někdo může využívat nainstalovaného "hardvéru" a výkonu aparatury a někdo prostě ne. Čest vyjímkám (např. Martin Duda z Ostaravy). Jsou mezi námi snad nějací "nadlidi"? Dovolím si tvrdit z vlastních zkušeností, že předklapely v této republice, často kritizované hlavně kvůli zvuku v porovnání s "hvězadam (asi nadlidma) večera", nemůžou a ani NESMÍ mít srovnatelný zvuk. Není to způsobené tím, že by majitelé aparatur neměli potřebné technické vybavení, ale chybí zde lidskost a vstřícnost. Toť můj smutek....

Ale pojďme zpátky do klubu Exit Chmelnice. Ten večer se bok bo boku představily kapely Endless, Animé a samožřejmě Dark Gamballe. Všechny z jedné stáje Redblack. Všechny tři kapely dokázali udělat perfektní atmosféru v klubu, všichni zahráli na výbornou a se všemi jsem se rád viděl. Mezi návštěvníky se objevil i horňácký rodák, který "emigroval" do Prahy, Jiří Fojtík z kapely Egotrip. Byl naprosto nadšený z tohoto večera. Sice z něho vypadlo, že ani ne tak ze zvuku aparatury, ale jen a jen ze zvuku jeho rodného moravského nářečí, které slyšel z našich úst. Přesto všechno jsem ho rád viděl a moc mě potěšil svojí návštěvou této akce.

Po akci všechno sbalit, znovu naložit "folsvágna" a tradá směr Vyškov. Cesta HRŮUZA!!! Sněhová vánice..... a mokré botasky na nohou... Praha nás nechtěla pustit zpět. Nebylo jí to ovšem opět moc platné. Znovu opakuji: 10 za volantem = Praha nemá šanci. Z Prahy jsme nakonec odjeli.

Do malebné vesničky Lipov, která v sobotu ráno vypadala tak jaře, mě Vlasťa přivezl v 8 ráno (v neděli). Dali jsme si ještě u nás na dobré ráno kafé, abychom to tak nějak ještě všechno zhodnotili.

Co říct na závěr? Ve 12 hodin jsem už seděl zde ve studiu a pilně pracoval s kapelou Skamafutra. 1,5 hodinky přerušovaného spánku, co kdybych zaspal... Prahu jsme NEDOBYLI, ale Praha pěkně DOBILA mě.

Na úplný závěr chci poděkovat Jiřímu Sedláčkovi za perfektní a bezpečné řízení "Gamballského folsvágnu", Spajsimu, že moc nemluvil, Jarce Křaťanské, že byl neodbytný a jel s náma, Vlasťovi za dovoz až k domu a vlastně celé kapele Dark Gamballe, že mě s sebou vzali na výlet do Prahy.

 

Komentáře

[1] 28.01.2007 [21:33] JayKay
Staniku ty seš hroznej magooor!!! Super story...moc sem se pobavil:)))
[2] 28.01.2007 [21:40] JayKay
pár fotek z Prahy: link
[3] 28.01.2007 [21:50] Květák
Reakce na[2]: JayKay děkujeme za fotky! Super fotomontáže! V čem to děláš čéče? :-)
[4] 28.01.2007 [21:58] JayKay
já ti dám fotomontáže, darebáku! nejlepčí sou stejně ti tvoji medvědi!:)
[5] 29.01.2007 [10:07] skuny
kua Tebe je Staniku pro to zvučení škoda, škoda že se literatura dnes vůbec nerentuje :)
[6] 29.01.2007 [19:09] Květák
Reakce na[5]: víš Skuny, ono to asi vyjde na stejno... :-)
[7] 30.01.2007 [14:42]
Reakce na[6]: :)
[8] 30.01.2007 [18:38] Pedro DeLuxe
Priste se prijd ohrat k nam na Lhotku (P4):-)
[9] 30.01.2007 [19:45] Květák
Reakce na[8]: beru Tě za slovo...
Komentovat tento článek