[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Den otevřených dveří

Dnešní den byl v skutku sváteční. Včera jsem se dověděl, že se úspěšný hádankář Senpick rozhodl vybrat svou výhru - Den otevřených dveří ve Studiu Šopa. A tak již od včerejška jsem se na něj těšil. Přijel, přesně jak bylo domluveno, mezi třetí a půl čtvrtou odpoledne. Bylo pro něj asi zděšení, když po příjezdu zjistil, že dveře studia nejsou otevřené. Ba co více: byly zamčené! Ano. Je to tak. V tu dobu jsme byli všichni "taký komplet" na obědě. Naštěstí vše dobře dopadlo. Nečekali zde dlouho, dveře byly otevřené pro celou jeho rodinu, prý asi tak... oni mě vlastně ani neřekli jak dlouho. Nicméně, byli zde a v plné parádě. Po krátkých formalitách mě Senpick daroval KROWKY a DVD Leningradských kaubojů a od té chvilky chtěl vědět všechno. Co, jak, kde, kdo, s kým, proč, a ten to a tá zase toto.. no prostě probrali jsme v rychlosti všechno, od příjezdové komunikace do Lipova až po "karbofrézu". Nechyběl přípitek nápojem Colarum, kafe, (pop)korn, sáček krowek a velmi dobrých sucharů od Lnk. Jelikož si Senpick vybral sobotu, byl ochuzen o pozvání na oběd v retauraci U Kozla. Ale přes to všechno, polévka se tu našla a putovala k výherci. Svou návštěvu studia ukončili k večeru a odjeli za dlašími památkami Horňácka. Senpicku děkujeme a doufáme, že se ti tu s námi líbilo!

Co se dále dnes ještě ve studiu dělalo? Dnes přijeli Vlasa a Canni. Plná Maňa čehosi, co připomínalo již z dálky kytarové a baskytarové aparáty. Nepletli jsme se. Polaborovali jsme se zvukem kytarových Mesa hlav a domluvili se "čo a ako". "Čo a ako" ohledně Mesa hlav přineseme v některých dalších aktualitkách. A bude to myslím zajímavé. Pickardino se vžil do role fotostativu. Nená to lehké (fotostativ).
Dnes se ještě pomalinku dokončovali bicí nástroje (bubny) a od zítra jdeme na kytary.

P.S. Senpick si stěžoval, že si stěžoval místní spoluobčan, že bych měl zde na stránky nakreslit cestu do studia. Já neumím moc kreslit, ale cestu popíšu.
Popis cesty od Veselí nad Moravou: v Lipově u zelené hospody (ona to už není hospoda, ale je to zelené) zatočíte do prava. Po 100m do leva, pak do prava na most a hned za mostem do leva.
Popis cesty od Louky: v Lipově u zelené hospody (ona to už není hospoda, ale je to zelené) zatočíte do leva. Po 100m zase do leva, pak do prava na most a hned za mostem do leva.
Jinak, kdo neví, kde je přesně Lipov: Lipov je kousek od Žeravin, východně vzdušnou čarou asi 6 km.

Po uzávěrce!!!: po zkušnostech z natáčení Pickardino a Vlasťa doporučují mít natažené blány na bicích minimálně 2 týdny před nahráváním. Viz "apdejt" Šteluňku. 

Komentáře

[1] 25.02.2007 [14:00] senpick
Tak jak to bylo. To bylo tak. Hned po tom, co od rána skončily v telovizi fšecky ty přenose v lyžování s kopca, dokopca, s flintů aj z můstka a moja už sa neměla na co mimo ňa dívat, rozhodla že jedeme. Cestu nebudu popisovat, už to gdosi udělal, je na ní prostředkem taká bílá čárka. Za zmínku snad stojí to, že sme dvakrát projížděli DolNěmčím tam aj spátky a že Lipov nejsů tři baráky, co gdyž sa chceš otočit tož mosíš vycůvat, ale veliká dědina, gde sa mosíš optat kudy, kudy. TRIkrát sme sa ptali, kde. poprvní pán moc mávál a spustil takým nářečím, že sem mu vůbec nerozuměl a až po chvíli jsem zjistil, že to není nářečí, ale že je chudák němý. Druzí dvá (nejaký místní ogara s krabičků na háčky na ryby a galánků) nám u zelenej hospody řekli že je to eště hodně složité a že pojedů s nama, že Staňa je bordelář a už tam dávno měl mět šipky. Pro jistotu sem se neptal gde tam a ani bych to nestihl, bo už sme byli u studija. Dál to bylo jadyž píše Staňa, enem zapoměl na ten pytel gumových medvídků, co sme ale dali Vlassovi (asi si ich schoval, že sa o nich neví). Děkujeme pjekně za prohlídku celého studija aj okolí, věnovali sa nám chlapci jak průvodci na Buchlově (nebo možná v Lednici, taká byla venku zima). Prohlídka to byla poučná a zároveň zábavná (čím víc Colarumů, tím víc zábavy). Z původně zamýšleného "emem nahlédneme a hneď pujdeme" sme nahlédali přes dvě hodiny a lúčili sa další pu. Eště nám aj zamávali (my to máme rádi) a už sme jeli dom. Dojeli sme akorát bo v bedně už sa zas lyžovalo. Výlet to byl tuze pěkný, dlůho budem spomínat a chce sa ně zvolat "Hoši děkujem!"
[2] 26.02.2007 [11:23] Květák
Pro mě to bylo velmi příjemné setkání.
Komentovat tento článek