[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Co se děje

Vypadá to, že se nic neděje. A ono se opravdu nic neděje. Ještě to tak, aby se něco dělo, že? Ale přece jen se něco děje. Ono zálohovat 250GB dat na DVD není žádný med. Každé vypálené DVD samozřejmě musí projít kontrolou, jestli je vše v pořádku. A tak tato činnost zabrala tři dny. Ono se to nezdá, ale je to opravdu tak. O svá data se nemusíte u nás vůbec starat, my se staráme za Vás a to bez nároku na honorář. To je takový bonus, který máte zde u nás již od vzniku studia Šopa. Když si někdy vzpomenete, že by jste chtěli to či ono někdy použít, je to k dispozici, aniž by jste si o to vlastně kdy řekli.

Pokud někdo chce kompletní zálohu, třeba si vzpomene až po roce, je samozřejmě k dispozici. Kompletní zálohu rádi zašleme poštou, ale je důležité si uvědomit několik věcí: většinou není v našich silách, jelikož originály z ruky nedáváme, abychom po telefonátu ihned udělali duplikáty a poslali je. Bohužel v průběhu nahrávání tato činnost není možná a věřte mě, že po 12-ti hodinovém zápřahu se mě, doslova a do písmene, už nechce sedět a hledět na monitor, jak se duplikuje třeba 6 DVD (to je v případě demo snímku, kompletní záloha regulérního CD je minimálně 10 DVD a více).Proto Vás některé nedočkavce tímto žádám o shovívavost a trpělivost. Chápu, že nahrávání je pro většinu kapel takový svátek a dávají do toho všechnu energii a čas. Ale nejste jediní, kteří to tak berou. Je Vás víc. My do toho taky dáváme všechnu energii a čas (i když bychom vůbec v tomto případě nemuseli a zálohy by jsme mohli dělat jen na přání a to za normální hodinovou sazbu studia). Věřte mě, že málokdy řekneme NE (to se snad ještě ani nestalo, ale jistý si tím nejsem na 100%). Snažíme se vyjít všem vstříc, ale někdy to chce opravdu čas. Denně osobně vyřizuji nespočetné množství dotazů, telefonátů a mailů. Pokud to jen jde, odpovím a poradím. Někdy se sice chytám za hlavu, co že to po mě kdo chce za rady. A to už vůbec nemluvím o tom, že jsem měl zvukaři konkurenčního studia stát někde za zády a vést ručičky co a jak.... v tomto případě jsem řekl opravdu NE! Ať se na mě někdo zlobí jak chce. Za svým postojem si stojím, tato veřejná aktualitka je myslím dostatečný důkaz. Na spoustu věcí prostě člověk přijde sám, pokud aspoň trochu chce. Někdy dokonce musí! A to i v případech, kdy si myslíte, že by něco šlo vylepšit, a výhradní distributor pro ČR sám neovládá dodávaný hardware. Taková věc člověku zabere den - dva, ale nakonec, když se chce, jde to. Jen trochu zapřemýšlet a odzkoušet. Učíme se pořád a všichni. A jéje... to sem se zase rozepsal...

Tak, co se to vlastně tady děje? Od zítřka bude okupovat studio Šopa kapela My Wave z Chropyně. Oni jsou teda z Kroměříže, ale po minulém nahrávání, kdy jsem si celou dobu myslel, že jsou kluci z Chropyně, mě to jaksi zůstalo v hlavě. A hlavně: Chropyně je vyjmenované slovo. A to se jen tak lehce nezapomíná. Nahrávka by měla být podle plánů v neděli kompletně smíchaná, zmastrovaná, tak snad kluci povolí i tu nějakou ukázečku pro Vás.

A Soutěž IV pořád pokračuje! Tak do toho, ta výherní cena opravdu stojí za to.

Komentáře

[1] 01.06.2007 [17:17] Robotom <tomasslapota(zavinac)seznam.cz> www
A je najednou ticho! Ve chvíli kdy se jen okrajově zabrousí do etiky práce nahrávacího studia, které je vyhlášené benevolencí a velmivelmi kamarádským přístupem k financování, placení a sdílení zkušeností, všem dojde dech. Nemám rád jedno úsloví : "pokud na něčem nechceš dělat, řekni si o skutečnou cenu této práce", protože je cynické a pesimistické. Ale bohužel stále v našich končinách platí! Jinak Ti Staňo přeji co nejméně opruzů a různých vychcaných somráků, kterým člověk nabídne prst a oni u tebe druhý den bydlí a spí v tvojí posteli. A ať se Ti o víkendu pěkně vlní ta tvoje "Wave "!
[2] 01.06.2007 [19:44] Květák
Reakce na[1]: Tome, přesně vím jak to myslíš. V každém případě mám asi zatím štěstí na kapely a najdou se mezi nimi i kapely, které rád u nás doma vítám a jsem vděčný za to, že je znám. Víš jak... Díky za přání na víkend, už se tu vlníme :-)
Komentovat tento článek