[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Březen - chlubení se cizím peřím

Tak, jaro je tady přátelé a po třech pokusech zdolat Javořinu na kole (2 úspěšné) se roztrhl pytel. Soutěží.
Včera proběhlo vyhlášení žánrových cen Anděl 2013. Kategorie Hard & heavy a Punk & Hard rock vyhrála kapela Insania s deskou Zapal dům poraž strom, kterou zvěčnili tady v Šopě. Kdyby kapela uposlechla a zakomponovala Ej, vod Buchlova vítr fouká zajisté by získala i kategorii Worldmusic. Pravda, mezi nominovanými nebyla ta správná konkurence, necháme to na příště. Teď kluci přežijte nápor kritiky, tak už to bývá v této zemi mudrlantů, a jedeme dál! :-)

Aby toho nebylo málo, znedlouho proběhne další soutěž tvrděžánrové scény Břitva 2013. Zde máme přátelé pět polínek v ohni. Mezi nominovanými spolky jsou i dobrodružné, které zdigitalizovali své počiny právě zde, v Lipově, v Šopě, jsou: Dark GamballeDying PassionInsaniaPrvní hoře (zde jen mix a mastering) a Antigod. Pro mě je již tato nominace vitěztvím. Kapelám děkui za přízeň a současně všem držím palce!
Málem bych zapoměl....máme i šesté polínko v ohni a tím je Echoes webzim.... bez Šopy by neměli o čem psát ;-)

Na konec máme zastoupení i ve finále světové(!) soutěži International Songwriting Competition, kategorie Worldmusic a to projekt Chiasmatic s písničkou Temptament. Zde určitě stojí za podívání se i na absoloventský dokumentární film Šárky Hánové, který, kromě chytrých řečí zúčastněných, dokumentuje i nahrávání této skladby.

A neleníme, točíme, dnes zrovna ženský pěvecký sbor Lipina z Hroznové Lhoty za doprovodu Horňácké cimbálové muziky Libora Supa

P.S. doplněno 17.3.2014 - italská kapela Overcharge, která zde točila v lednu, bude vydávat tento materiál v létě pod křídly vydavatelství Unspekable Axe Records z USA! Kluci, jak psali, jsou velmi štastní za tuto variantu. Gratulujeme!  

Komentáře

[1] 16.03.2014 [20:16] JayKay
Bohužel to všechno patří do kategorie DR5 a nižší. Všichni akademici a porotci jsou evidentně hluší! Hnus!
[2] 16.03.2014 [21:11] sakim
ja bych jen pro doplneni dodal, ze zde, na protialkoholni lecebne v brne cernovicich se pije stale jen caj a antabus a na obed je temer denne oschle maso s uho, jen se to vzdy jmenuje nejak jinak. To jen, aby pak nekteri (mirek) nebyli zaskoceni, az sem nastoupi. A pokud se pak nekteri (mirek) budou divit, co jsou ty veci na pokoji c. 128 za posteli, tak to je popcorn a kousek milky. Tak at to pak uklidi, nebo at jdou na jiny pokoj. Jeste muzu dodat, ze takovi ti vylozene hodni (mirek) jsou tady oblibeni a hovada (kvetak) tady uz tak oblibeny nejsou. A kola jsou zde zakazany. Povoleny jsou jen kulmy a strojky na holeni. Coz je info navic, pac mirkovi je kulma platna, asi jako kvetakovi holici strojek...
[3] 17.03.2014 [15:00] Michal
Reakce na[1]: Pozor, jsou tam i dva zástupci DR6-8, ale i tak je to hnus, co se dneska všechno nominuje...
[4] 18.03.2014 [09:33] Martin
...hej aj tady máš svoje železko v ohni :-) link
[5] 18.03.2014 [13:17] Květák
Reakce na[4]: dokonce dvě... :-D ......říkám, že se roztrhl pytel....znáte ten vtip, ne? ...... se roztrhl pytel plný ..... a tady bude Praha!
Komentovat tento článek