[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

Anonymní zadavatel, Burčáci a Say Why

Žijeme! Tento týden byl spíše takový odpočinkový. No, vlastně ani ne. V pondělí ráno mě přišel mail, ve kterém stálo, že jsem se dostal do finále jedné soutěže. Podmínky byly jasně dané, cituji: "vzít mnou poskytnutou čistou nahrávku, prostou všeho reverzu, ekvalizéru a čehokoli rozm........., a udělat z ní za pomoci tých vašich pi....... a ko...... neco, co sa dá poslúchat! Soutěž je na čas, nechci, abyste s tím strávili víc než půl hodiny. Morálně vyhrávají oba finalisti, ale pozor! Milión dostane jen jeden! Jde tedy o to, vyhrát nemorálně." Jistě uznáte, že zveřejnění jména zadavatele zde není na místě. Tak milion je lákavá nabídka. Zapl jsem stopky a šel jsem na to.

Po půl hodince z toho nakonec vzniklo toto Zelené šero. Tímto jsem splnil i poslední úkol zadavatele. Myslím, že je nemorální uveřejnit takovou sprosťárnu (text mailu) na naše - Vaše slušné, objektivní a zcela vážné stránky nahrávacího studia Šopa.

V pondělí jsme taktéž po obědě pracovali na finálních úpravách a mixu cimbálové muziky Burčáci a sboru z Míkovic. Povedlo se.

V úterý a ve středu probíhalo opět zálohovaní dat na DVD. Asi začnu redukovat počet snímaných stop, či co.

Čtvrtek byl takový "konfigurační". Konečně jsem tady ve studiu zredukoval LAN kabeláž a pošteloval nastavení DHCP serverů. V tuto chvíli je možné napojit se s Vašimi případnými notebooky, které potřebujete při práci zde u nahrávání, k internetu na dvou pevných místech pomocí UDP kabelů v režii, nebo přes integrované WiFi karty. Připojení k internetu je samozřejmě součást našich služeb ve studiu a je zcela zdarma. Ve čtvrtek jsem ještě abgrejdoval upgrade a podařili se mě krásní "ICQ Květáci" v Kontaktech. Tím jsem hlavně vyřešil předchozí nesrovnalosti s indikací stavu ICQ . Od té doby je klid :-)

Ve čtvrtek v noci nás poctila svojí návštěvou kapela Say Why z Pardubic. Natolik se jim to tady zalíbilo, že zůstali a do neděle natočí svých 9 skladeb na připravované split CD. Dnes, v pátek, jsme natočili kompletní bicí a jednu kytaru. A natočili by jsme možná i basu, kdyby nebylo téměř dvouhodinového výpadku elektrické energie z důvodu bouřky. Ona teda vypadávala už tři hodiny před bouřkou... Proč? To se mě neptejte, nevím.
Kluci z kapely přivezli zajímavý kytarový aparát. Jak jsem se dočetl, či spíše nedočetl, ani na samotném velkém www.instrumento.cz zatím nikdo neměl tu čest s tímto aparátem. A to je co říct! Asi to bude tím, že to není Mesa Boogie. Tu tam mají už do posledního šroubku a drátku rozebranou a za chvilku budou nejspíše řešit, jestli jsou šroubky "Buginy" pozinkované nebo pochromované, jestli materiál na ty šroubky je z Oklahomy nebo Texasu (dodavatel šroubků z Evropy nebo z Asie ani v tomto případě by nebyl určitě vhodný) a zdali závity na šroubkách jsou taktéž dělané ručně :-). To jsem odbočil.... tak tento aparát byl pro mě novinkou, nikdy jsem ho před tím neviděl ani neslyšel a moc mě překvapil. Podle výrazu kytaristy a baskytaristy usuzuji, že překvapil i je samotné. Co to je za aparát si necháme zatím ještě pro sebe, trocha napětí neuškodí.

Soubory ke stažení

Komentáře

[1] 09.06.2007 [10:19] shup
Nebude to Tesla? Už bylo na čase aby šláply na krk všem těm Buginám, Dizlům apod.:-)
[2] 09.06.2007 [18:59] Johny
Já bych typoval REGENT!!!!! Apropo a co tem milion.
[3] 09.06.2007 [19:02] Johny
Já bych typoval REGENT!!!!! Apropo a co tem milion.
[4] 09.06.2007 [19:39] Květák
Reakce na[3]: jak dva miliony? Já sem psal jen o jednom!
[5] 10.06.2007 [08:54] Zizi
To je divné,jeden myslí jen na kapelu a druhý na pivo a,aby si tu chuť udělal větší,tak to pošle dvakrát a myslí si,že při tom budou melounky dva :-( :-) :-D
[6] 10.06.2007 [11:33] Vlasserr
[7] 10.06.2007 [13:11] Květák
Reakce na[6]: Aouuu! Rock don`t well. Ajm sory, aj dont spík inglyš gút.
Komentovat tento článek