[ČESKY] [ENGLISH] [DEUTSCH][PO NAŠÉM]
Studio ŠOPA
Menu
Aktuální články
Archiv zápisků
Poslední komentáře
Hledání

A je to

Hotové, nahrané, smíchané, zmastrované, předané. Kapela My Wave své skladby do mě ve studiu Šopa nekompromisně nahrnula. Ani jsem se nenadál a už jsou i pryč s hotovým produktem. Chlapi musím pochválit, opravdu jim to šlape. Svým způsobem nebylo co velice řešit. Snad jen malinká raritka by měla být vzpomenuta: po prvé za celou existenci studia se zde objevil Marshall JCM 800 (dual channel). A nehraje to věru zle. Hodně mě překvapil zpěvák Dušan. Od posledního nahrávání ušel kus cesty a je to poznat.

Mix jsem tentokráte pojal tak trochu jinak. Od prvních úderů na bicí a první tóny pomocné kytary jsem TO takto slyšel. Mou snahou bylo od prvopočátku "dostat" na nahrávku přirozený zvuk základů bez pomocí umělých dozvuků s tím, že se všechno, včetně bicích, točilo v malé nahrávací místnosti a bez pomocí "drahých" velkomembránových mikrofonů (AKG C414). Pro snímání činelů byly použity ty nejlevnější elektretové mikrofony a over heady byly AKG C1000. Zpěv taktéž na AKG C1000. Členům kapely jsem svůj úmysl tajil až do dnešního odpoledne, kdy si přijeli poslechnout výsledek. Prostě, chtěl jsem to zkusit jinak a co nejvíce využít špičkově navrženou akustiku nahrávací místnosti. Ani už nevím, kdo to navrhoval. Myslím nějací dva típci Motýl & Květák, nebo tak nějak :-). No, v každém případě má nahrávací místnost zvláštní dozvuk (room), který se mě líbil už od prvopočátku, jen jsem ho ještě pořádně nikdy nevyužil. Až teď. A docela se mě to i zamlouvá. Se souhlasem kapely Vám přinášíme opět jednu ukázečku. Zbylé dvě ukázky jsou bez souhlasu kapely. Tak pšššššššššššš!

A ještě něco málo k fotografii kapely. Všechno to bylo tak rychlé, že jsem si je ani nestačil vyfotit. Zajisté máte představivost, tak si je představte. Z leva: Dušan, Víťa, Dan, Petr a Honza.

A na konec jedno lákadlo na "ekšn". Plečkovická Ludka 2007. Koná se za každého počasí, areál je totiž pod přehradou. Takže ono asi bude jedno, jestli bude pršet či nikoli. Osobně bych se těšil na kapelu INPOST. Je to fakt masité.

Soubory ke stažení

  • My Wave 1 (1.45 MB)
    Povolená ukázka
  • My Wave 2 (789.8 kB)
    Nepovolená - jen na vlastní nebezpečí
  • My Wave 3 (1.01 MB)
    Nepovolená - jen na vlastní nebezpečí

Komentáře

[1] 03.06.2007 [18:52] DavidianPospa
[2] 03.06.2007 [22:39] hyena
kromě toho že to teda je velice velice slušné (poměr cena/výkon vzhledem k použitému šuntu přímo neuvěřitelný!), tak bacha aby ťa negdo netípl ty típku....třbea učitelka češtiny ;o)
[3] 03.06.2007 [22:40] hyena
a ne že to teď opravíš a zas ze mńa uděláš hňupa co neumí do pěti napočítat!!!
[4] 04.06.2007 [00:03] Květák
Reakce na[2]:šak píšu, že už ani nevím kdo to byl... esli típci nebo týpci... kdo se v tem má vyznat!
[5] 04.06.2007 [20:33] standa dp
my wave zní čoveče dost dobře a vůbec to není blbé, má to prdy nebyl u Jagošů zas košt zelá?
[6] 05.06.2007 [11:54] dušan/mywave/ <rikadusan(zavinac)seznam.cz>
Stando myslím, že by ses uživil i jako fotograf. To je snad první fotka na které se netváříme jak idioti :) hoj
Komentovat tento článek